| AnduhXD a întrebat:

Buna,TPU! Vara aceasta am fost cu un baiat care vroia ca relatia noastra sa ramana "secreta" si eu nu eram de acord. Pana la urma am reusit sa-l conving si pe el.Bun, totul bine si frumos timp de 2 zile, dupa care toata lumea incepea sa ne critice si etc..Ne-am despartit, iar dupa 2 saptamani el m-a intrebat daca vreau sa ne impacam si eu am refuzat.Am crezut ca e o decizie buna, dar acum imi dau seama ca inca il mai iubesc.Ce as putea face, avand in vedere ca eu sunt prea orgolioasa sa-i spun totul in fata? Multumesc pentru atentie.big grin
P.S. De atunci vorbesc foarte putin cu el, deci si varianta cu apropiatul de else exclude.

6 răspunsuri:
| zzzuperman a răspuns:

Eu am pierdut multe persoane din cauza orgoliului si as vrea sa pot spune ca nu regret dar nu pot... daca chiar il iubesti lasa putin din orgoliu, nu de tot doar putin si vezi ce se intampla...succes

| AnduhXD explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri! Dar parca imi e prea frica de acel posibil refuz.O sa incerc totusi sa trec peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Refuzul nu te impiedica sa mergi mai departe.
"Un sut in fund este un pas inainte"

| DorelExpertu a răspuns:

Sa incep nu maii fii asa de orgolioasa ca nu e cazul., ai vrut relatie publica, ai vazut ce s-a intamplat, ai putea sa ii zici ca daca tine la tine esti de acord sa mai incercati o data...

| teosbeos a răspuns:

Cezici sa lasi orgoliul si sa-i spui totul, il iubesti nu? atunci macar pentru el ai putea sa renunti la orgoliu!

| andreyutzyltau a răspuns:

Buna! As vrea sa incep prin ati ura La multi ani, pe 2013! Iti spun, din proprie experienta, ca si eu sunt o persoana foarte, foarte orgolioasa si am trecut prin situatii asemanatoare cu cea a ta. Sfatul meu e sa renunti la orgoliu, sa vorbesti deschis, direct si sincer cu el si sa luati cea mai buna decizie. Iar legat de refuz, sincer, nu este nicio injoseala, daca la asta te gandesti. Conteaza mai mult ca te eliberezi, ca in functie de raspunsul lui, poti actiona in consecinta, decat teama unui refuz, pe care oricine il poate primi oricand. Iti doresc mult succes si o noapte linistita!