| annka a întrebat:

Am o intrebare pentru voi si sper sa ma puteti ajuta.( asta daca reushiti sa cititi pana la finaltongue)

Am avut acum aproape 1 an o relatie de 5 luni cu un tip, relatie care din punctul meu de vedere a fost perfecta. Era genul de relatie in care nu contau cei din jurul nostru, puteam sa'l sun si la 3 dimineata sa'i zic ca am visat urat, eram in permanenta impreuna in weekenduri, era prima persoana la care apelam cand pateam ceva nasol, si invers plus multe altele.recunosc ca eram destul de imatura iar daca ne certam (2-3 certuri maxim in 5 luni)ne impacam in 2 ore. toate astea pana intr'o seara cand am citit un mesaj din telefonul lui care suna ceva de genul:" sa nu ma mai cauti niciodata in viata ta daca pana acum n'ai dat niciun semn de viata". am sunat'o si mi-a zis ca s-a intalnit cu prietenul meu si ca si ei sunt impreuna. tipa stia ca el are prietena de 5 luni, vazuse poze cu noi doi, si cu toate astea se sarutase cu el intr'o zi. tipa fiind cu 3 ani mai mare decat mine m'a convins sa renunt la el ca e un nenorocit, ca s-a jucat cu amandoua fara niciun sentiment de vinovatie, etc. cert e ca pe mine m'a manipulat in asa hal incat am uitat toate clipele frumoase alaturi de el, tot ce insemnam unul pentru celalalt si m-am despartit de el. in seara aia i'am spus numai lucruri urate si toate pentru un amarat de sarut(altceva mai mult stiu foarte sigur ca nu s-a intamplat intre ei). i'am zis sa nu ma mai caute niciodata, ca'l urasc si ca mi'e scarba de el... Asha a si facut numai ca tipa respectiva, a profitat de moment si a decis "sa'l ierte" si au ajuns sa fie timp de o luna impreuna...
Am incercat toata vara sa fiu cu alti baieti si sa'l uit, dar niciunul nu a reusit, iar asta am realizat abia dupa 4 luni(timp in care ma minteam ca sunt bine, ca l'am uitat, ca nu inseamna nimic pentru mine), cand am inceput facultatea si m-am dus la un meci de handball in bucuresti( fostul meu prieten e handbalist )si l'am vazut pe el jucand contra echipei pentru care venisem eu. in secunda aia, mi'au revenit toate sentimentele pe care le aveam pentru el. din ziua aia, in fiecare weekend ma intalneam cu el si ne purtam ca si cand eram impreuna dar cand incepea saptamana fiecare era cu treburile lui. se schimbase extraordinar de mult de cand nu mai eram impreuna.toti prietenii lui imi spuneau ca a suferit enorm din cauza mea.
In noiembrie am fost iar sa ne vedem si mi-a zis ca ar vrea sa ne impacam numai ca e intr'o relatie de o saptamana cu o pustoaica de 15 ani la care oricum vroia sa renunte. in cele din urma am acceptat sa ne impacam si sa fiu a 2'a, desi ieseam cu prietenii lui, mama lui ma cunostea pe mine si era fericita ca ne'am impacat, etc. stiu ca intr'un fel am fost exact in locul tipei care ne'a despartit pe noi doi, dar am crezut ca merit sa mai fac asta.
Am fost impreuna timp de o luna jumate, luna in care mereu il presam sa se desparta de ea iar el imi zicea ca nu poate. imi spunea ca daca ar putea ar renunta in sec2 la tipa aia si ca pe mine ma iubeste.toate astea pana intr'o seara cand m-am enervat ca nu mi-a raspuns la telefon si fiind extraordinar de impulsiva, i'am dat mesaj pe Fb pustoaicei in care ii ziceam ca eu sunt prietena lui de 1 an si in care ii povesteam tot ce se intamplase intre mine si el iar lui mesaj pe telefon ca eu vreau sa ne despartim... A doua zi m'a sunat, am fost indiferenta, i'am zis ca n'am nevoie de un lash care nu poate renunta la o tipa de 15 ani pentru mine, iar el a zis sa nu-l mai caut niciodata.asa s-a terminat a2a incercare a noastra de a fi impreuna

ideea e ca ei si acum sunt tot impreuna, au facut 4 luni iar eu innebunesc, si acum dupa toate astea il iubesc. toti cunoscutii nostri imi zic ca ar trebui sa mai incerc sa dau de el, ca doar s-a atasat de tipa respectiva, dar n'o iubeste.
nu stiu daca sa ii cred pe prietenii lui/nostri si sa mai incerc sa'l caut desi i'am promis copilei respective ca nu ma mai bag in relatia lor. mi'e frica sa il sun dupa atatea luni. mi'e frica ca el o iubeste pe ea si de mine sa nu vrea sa auda...
imi recunosc imaturitatea si impulsivitatea si as face orice sa pot fi iar cu el.nu il scuz pe el, dar si eu am reactionat mult prea urat in ambele situatii.
Asadar voi ce ati face in locul meu? l'ati cauta iar? ati astepta sa se termine relatia lor?
Daca nu ati astepta, ce ma sfatuiti sa fac?

6 răspunsuri:
| ana_2556 a răspuns:

As face orice posibil omenesc sa il uit. E clar ca tipul fara doua doedata nu se simte bine, chiar daca nu se culca cu amandoua sau cu niciuna. Daca te impaci cu el, el o repete povestea, inca odata, si inca odata la nesfarsit. Reactiile tale intr-adevar au fost cam impulsive dar complet justificate. Eu as fi facut la el, odata ce eu iubesc un baiat si e singurul pentru mine, astept acelasi lucru si din partea lui. Nu sunt o pustoaica de 15 ani, am 21, cu o relatie de 4 ani, si cred ca nu vorbesc prostii. Cred ca meriti ceva mult mai bun de atat. Cum ai zis si tu, e un las pentru ca nu putea parasi o pustoaica de 15 ani pentru a fi numai cu tine. Nu e normal comportamentul lui, si tu ai reactionat ca orice alta fata indragostita. Sincer, uita-l, si cauta un barbat care sa te pretuiasca, sa fie numai al tau, sicare sa merite iubirea ta! Ai grija happy

| ELLSSA a răspuns:

Un mare las.Tu nu ai nevoie de asa ceva.
E clar ca nu are aceleasi sentimente puternice precum ai tu pentru el.
Daca ai fi fost numai tu pentru el, ar fi renuntat la cea de-a doua.
Nu este cazul sa te mai injosesti pentru el, chiar nu merita.
La maturitate ai sa iti dai seama.
Nu te mai gandi si uita de el.

| cıσccσʟαтα a răspuns:

Mergi cu capul sus, drept inainte. Lasa`l, uita`l si FA`L SA REGRETE ca a renuntat la tine. poate tu l`ai iubit mult, insa el este fricos si nu stie sa se impuna. Da`i peste nas si arata`i c anul suferi. Nu mai suferi si axeaza`te pe cariera si o sa vezi ca baiatul potrivit va veni el la tine nu trebuie sa plangi dupa el. Si in cazul in care cumva vrea sa se impace cu tine. nu te las ausor si nu zice "da" din prima. Lasa`l sa iti arate ca te merita si ca te pretuieste. Abia atunci poti sa spui "DA".dar sfatul meu este sa nu mai intorci capul si sa te uiti spre viitor. Si o mica intrebare... cati ani aiwinking?

| cıσccσʟαтα a răspuns:

Eh.ai toata viata inainte!love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am putut sa citesc pn la capat
prefer sa citesc o carte horror

| annka explică:

19 ani:-