| anonim_4396 a întrebat:

vara daca esti imbracat in negru am auzit ca iti e foarte cald si chiar e, e adevarat ca negru atrage soarele? scuze categoria

Răspuns Câştigător
| Bloody7777 a răspuns:

Da este foarte adevarat dar negrul este recomandat vara! deoarece nu ultravioletele nu iti va atinge locurile sensibile iar daca te imibraci in alte culori ultravioletele te vor atinge si vei regreta deoarece provoaca cancer te rog fundita daca te-am ajutat

1 răspuns:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Da normal negru atrage razele soarelui, si albul le reflecta. Deasta vara e recomnadat sa ne imbracam in culori cat mai deschise!