| AwesomeGurl a întrebat:

Voi incepe cu o intrebare : Credeti in relatiile la distanta, pe net? Eu trec printr-o perioada mai dificila acum. Sunt in aceeasi situatie. Prietenul meu sta in U.S.A, ne-am cunoscut pe net si era stabilit ca pe 25 iunie 2014 sa se mute in Romania. Problema este ca, astazi s-a despartit de mine. Mi-a spus ca ii cam place de o colega de a lui de la liceu. Fata respectiva are 18 ani, are un prieten acum, dar e gravida cu fostul. straight face Prietenul meu mi-a zis ca ar trebui sa ne despartim pentru ca el nu stie exact ce a simtit pentru mine...si distanta dintre noi e foarte mare..si nu stim sigur daca se va intampla sa fim impreuna. Nu stie exact daca m-a iubit cu adevarat vreodata. S-au mai intamplat chestii de genul asta, sa ne despartim si apoi sa fim impreuna, dar despartirea nu a durat mai mult de 4 zile atunci. Mentionez ca stiu cum arata, el are 16 ani jumate si eu am 15. Am uitat sa va spun ca relatia noastra a durat 10 luni...e mai greu sa uiti pe cineva dupa 10 luni, avand in vedere ca e prima dragoste adevarata. happy
Dati-mi un sfat...ce sa fac? Sa il uit de tot? Sa ii mai dau o sansa? sad Eu sunt sigura ca l-am iubit foarte mult...si inca il mai iubesc. sad
Dau fundita la cel mai ajutator raspuns. Multumesc.

4 răspunsuri:
| Crazydyana a răspuns:

Pai daca el se va intoarce la tine eu zic sa ii mai dai inca o sansa, dar totusi asta sa fie ultima... Daca nu se intoarce, nu ii mai da nicio sansa ca inseamna ca nu te merita si ca nici macar nu te-a iubit cu adevarathappy

| euse a răspuns:

Daca ti la el cu adevarat si esti sigura ca va veni in Romania sa petreceti timpul impreuna merita categoric inca o sansa pentru ca trebuie sa faci sacrificii sa-l mai ierti. sa-i mai dai sanse. Insa totul depinde daca el chiar a simtit vreodata ceva pentru tine pentru ca daca a fost doar o vrajeala din partea lui in acest timp nu merita nici sa-i mai raspunzi pe internet.Deci raspunsul meu in mare ar fi: Sa-l ierti doar daca esti sigura de iubirea lui".

| teo6dia4c99 a răspuns:

Incearca sa pastrati legatura ca prieteni foarte apropiati. Daca va veni in Romania, el sigur o sa te contacteze si daca il iubesti si atunci asa de mult ca acum o sa fiti impreuna.
Fi puternica si nu te da batuta. Daca chiar il iubesti si ce ati avut voi in aceste 10 luni a fost la fel de real pentru el ca si pentru tine sigur veti fi impreuna.

| mona a răspuns:

Rar se intampla ca relatiile la distanta sa reziste in timp, tu ai fost mai putin norocoasa si nu inteleg ce sansa vrei sa i mai dai daca el place pe alta, mai bine uita l