| FanOfPostMalone a întrebat:

Vreau sa aflu cât mai multe despre băieți. Perioada de adolescenta ma refer. Preferințele lor la fete, activitatea sexuală dar privind de ex: li se scoala văzând o fata sau se masturbeaza

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici. Unui baiat adolescent sanatos i se intampla tot ce ai mentionat tu mai sus.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Depinde multe. Cred ca la majoritatea li se scoala foarte usor, nici nu cred ca au nevoie sa vada o femeie reala pentru asta. Unii sunt mai sociabili si pe aia ii prefera fetele in majoritatea cazurilor, altii sunt mai timizi si nu prea ii baga nimeni nimeni in seama. Cat despre preferinte, asta depinde de fiecare.

| ngllllll a răspuns:

De obicei parintii trebuie sa explice asta. Dar in lipsa, mai sunt si alti oameni.

Lucrurile stau asa. Baietii, in special adolescentii, sunt usor de "aprins". De multe ori e de ajuns sa vada o fata care le place ca sa aiba erectie, sa li se trezeasca dorinta, mai ales ca fetele azi se imbraca foarte sumar. Este foarte greu unui baiat sa reziste cand in fiecare zi intra in contact cu fete imbracate extrem de provocator, pe strada, in scoala, poate si acasa. Si evident ca ceea ce vad in familie si in societate ii fac sa doreasca. La baieti dorinta are legatura cu ceea ce vad. La fete, cu ceea ce aud.
La fel si fetele tinere, e usor sa le captezi interesul sexual prin vestimentatia barbatilor. Dar la fete dorinta sexuala este mult mai emotionala. La baieti nu prea este emotionala. E ca si cum ti-e foame.
De asta trebuie ca fata sa nu fii nepasatoare la felul cu care se imbraca. Poti sa faci pe un baiat adolescent sa i se scoale doar asa, privindu-te. Si trebuie sa realizezi ca un baiat care are dotinta aprinsa, sufera. E ca si cu ar fi flamand si ar vedea o mancare buna, dar nu poate sa o manance. Sa nu mai vorbim ca daca chiar nu se poate stapani, poate sa faca si viol.

Si normal ca daca un baiat a vazut o fata de care i-a placut, se gandeste la ea. Sau se gandeste doar la sex, si nu la ea.

Erectia poate fi spontana, fara sa se masturbeze. De multe ori doar gandul la o fata, sau doar gandul la sex, la femeie, le provoaca erectie. Adica dorinta sexuala nu e ca la fete. Nu te rogi de corp sa aiba erectie. Te rogi de corp sa nu aibe erectie cand esti poate intr-o conferinta si vorbesti cu o tipa in mini, cu decolteu maxim, si sanii la vedere. Si tu trebuie sa te concentrezi sa rezolvi problemele companiei.

La adolescenti sexualitatea este mult mai activa. Dorinta asta scade sau creste in timp. Mereu o aseman cu mancatul. Daca faci sex mult si cu oricine, nu o sa te mai aprinda cand vezi o femeie. O sa fi satul de tot, chiar dezgustat. Poate chiar o sa te dezguste femeile. Daca nu faci sex, nu te uiti la porno, nu te masturbezi, o sa fie o lupta pe viata si pe moarte sa nu dai frau liber sexualitatii. Asta la baiat, cel putin.

| Jok12345 a răspuns:

Esti o fata?