| Dee68 a întrebat:

happy
Vreau sa dezbatem o intrebare! laughing una cam ciudata dar e ok.

Cum credeti ca se face sex/dragoste normal? Adica nu mi se pare normal sa facem precum in video-urile porno, nu? laughing
Si mi se pare injositor pentru o femeie/fata sa faca oral unui barbat... sau viceversa. Mi se pare foarte scarbos si eu n-am de gand s-o fac. happy
Si ma gandeam cum o fi facut-o parintii mei? Totusi mi-e frica pentru prima oara cand o s-o fac... Mi-e frica sa nu gresesc laughing sau sa nu o fac bine, wow, suna ciudat. Dar totusi e ca primul sarut sau al doilea, vine de la sine...
Astept parerile voastre happy

p.s : am 17 ani

Răspuns Câştigător
| TeckTonik997 a răspuns:

Cum sa fie, normal, o chestie acolo care va fi interesanta primele 20-30 de ori apoi va deveni rutina. M-i se pare ft amuzant ca te gandesti la cum au facut parintii tai. laughing Si consider ca idea ta despre sex oral este preconceputa si va fi schimbata ori de voie ori de nevoie. Adica ori iti vei schimba parerea ori o ve-ti face mai tarziu sa scapati de rutina, in orice caz eu cu prietena mea practicam amandoi si ne place ft mult, chiar nu e nici gretos nici injositor, in fine. Nu prea ai ce gresi, comportate normal, fi tandra si delicata si asteaptate la putina durere la inceput si putin sange (nu te speria, nu e mai mult decat. scoaterea unui dinte de lapte, bineinteles conteaza si ce face el). Te sfatuiesc sa faceti un preludiu lung, sa te "uzi" cat mai tare, sa te dezvirgineze brusc si dintr-o data sa nu te chinuie degeaba si apoi sa faceti normal. Alte sfaturi ar fi sa nu il atingi pe capul uscat ca o sa il doara destul de tare, e o senzatie aiurea, si sa nu ii dai pielea prea in jos in caz ca faceti petting sau cum se cheama (laba pe romaneste). Succes!

| Dee68 explică (pentru TeckTonik997):

rolling on the floor))
Yay, serios straight face niciodata nu mi-am imaginat ca sexul poate fii asa laughing. Ei bine nu stiu ce e asa bun in a suge ''acadeaua'' partenerului serios. laughing poate inca nu gandesc bine dar sunt destul de hotarata in viata laughing si cand spun ca nu fac ceva pai nu fac, totusi poate o sa-mi schimb idea, desi nu cred. Pentru mine e ceva injositor si nu imi place laughing dar realizez ca daca el o sa faca asta si eu poate o s-o fac. Oricum v-om vedea prima data. laughing

16 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Ce-i drept acu in zilele noastre multi au acces la internet si cand vor sa faca sex si nu au idei pentru ca nu au mai facut niciodata se uita la un film porno si face cum vede, insa sa nu-ti imaginezi ca pe vremea parintilor nostri faceau cum vezi prin filmele porno adica sa nu crezi ca au facut sex oral laughing pur si simplu faceau sex ca oamenii din evul mediu laughing adica nu stiau ei de sex oral si alte prostii care sunt acu pe la filmele porno intelegi? laughing acum s-au schimbat treburile si fiecare o face cum vrea, iar daca partenerul tau vrea sa faceti anumite chestii in timpul sexului si tu nu vrei refuza-l dar ai grija sa nu fie vreun pervers de ala bolnav psihic sa te forteze si sa ajunga la viol.winking

| Alcyon a răspuns (pentru Cosminovici18):

Sa fii tu sanatos, parintii nostri pe vremea lu' Ceasca studiau kamasutra in ascuns (ca era o carte interzisa) si se f... mai mult ca tinerii internauti de-acum, care nu fac decat sa se masturbeze la pornache.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Alcyon):

Corect asa e laughing

| Dee68 explică (pentru Cosminovici18):

Oh stai liniștit, că nu am de gând să fac acum laughing dar mă rog, mi se pare ciudat să fie ceva gen film porno laughing
Oricum ai dreptate

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Cosminovici18):

Trebuie sa te contrazic deoarece vorbesti prostii cand afirmi ca :""....adica sa nu crezi ca au facut sex oral laughing pur si simplu faceau sex ca oamenii din evul mediu laughing adica nu stiau ei de sex oral si alte prostii care sunt acu pe la filmele porno intelegi?""" Pentru cultura ta generala sa stii ca fanteziile sexuale si asa zisele "perversiuni sexuale" sunt descrise pe larg cu lux de amanunte in scrierile multor scriitori inca din antichitate. Te asigur ca si parintii tai ai practicat astfel de "scarbosenii" in cazul in care nu sunt niste habotnici indocrinati religios.

| Alcyon a răspuns:

Depinde la ce filmulete porno te uiti. Unele-s cu sex normal, altele-s cu tot soiul de comedii, gen BDSM, zoofilie, sex in grup etc.

| Dee68 explică (pentru Alcyon):

Nu mă uit la filme porno laughing dar de curiozitate m-am uitat o singură dată și mi-a venit idea asta laughing

| claudia511 a răspuns:

Normal is boring. O sa te plictisesti. laughing

| msKat a răspuns:

Parca esti dublura mea. si eu zic asta tot timpul. nicio fata nu ar trebui sa o faca oral e foarte scarbos nu stiu cum pot sa ia o gura de sperm. bleah. soro esti una de-a mea

| Dee68 explică (pentru msKat):

Yay B|. Cebine ma simt stiind ca exista persoane care au aceeasi parere ca mine

| Dackvareder123 a răspuns:

LOL Acuma depinde de providerii de filme xxx. Cei de la X-art sau Wowgirls mi se par ca incearca sa o faca foarte realist/normal. Sincer, daca as face sex as face-o senzual nu ca animalele.Cred ca asa este mai normal. Nu sunt fan sex oral dar decat anal, sa fim serioși. Cand ii vad pe a mei la 40 de ani ma intreb "astia chiar au făcut-o?" laughing

| Kim002 a răspuns:

Sunt de aceeas parere cu tine in legatura ciu sexul oral, adica mie mi se parte foarte scarbos, si injositor, indiferent cine il face. SI in legatura cu sexul normal, nu este ca in filmele pentru adulti, adica acolo fetele/baietii mimeaza orgasmul, si chestia asta a fost spusa de catre un regizor ( am citit intr-o revista ) ca + actorii se cunosc cu 1-2 ore inainte de a se realiza filmul.

| Dee68 explică (pentru Kim002):

In sfarsit cineva de acord cu mine. Atunci cum crezi ca ar trebui sa fie sexul? happy

| Kim002 a răspuns (pentru Dee68):

Normal. laughing) Sdefapt ar trebui sa fie Draoste, nu sex.
Sex faci cu o curva
Dragoste faci cu persoana iubita.