| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU. Vreau sa ma ajutati sad sa imi dati un sfat. De ceva timp mi-am dat seama ca imi place un baiat din scoala nu stiu cum s-a intamplat pana acum nu prea mi-a atras atentia.dar acum sunt indragostita de el. Nu stiu ce sa fac acum cateva zile i-am sp ca il plac (oare am facut bine? ) si am aflat ca lui ii place de altcineva dar de fapt acea fata are prieten de 2 ani. Vorbesc mai mereu cu el pe mess, fb dar la scoala nutiu parca mi-e frica sa ii zic doua vorbe laughing Imi doresc foarte mult sa fie ceva intre noi sa ne cunoastem mai bine dar nutiu cum sa fac sa ii atrag atentia mai mult de atat si nici nu vreau sa ma bag in seama fara rost. Cand ne intalnim ne "tragem" niste priviri atat calde :X. Oare vor ramane doar priviri si atat? Nu vreau sa para ca sunt disperata dar chiar mi-l doresc alaturi. Un sfar va rog frumos puppy dog eyes Fuundaa :X

3 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Continua sa discuti cu el pe net, sa il mai cunostit si ca sa ii dai unpic de curaj ii spui ca ia vrea sa mai petreceti ceva pauze impreuawinking "mai stam la cioace si noi" si daca va accepta si te va aborda inseamna ca e interesat de tine, daca nu... ar trebui poate sa o lasi mai moale, poate nu are ganduri serioase legat de tine sad

| Robbu a răspuns:

Buna. Am trecut si eu prin asa ceva in scoala generala.Si stiu cum te simti.Nu e niciun secret, singurul lucru ce trebuie facut este sa fi sincera cu el, si mereu cand ai ocazia arata-i ca simti ceva pentru el.Nu trebuie sa fie vorba de rusine sau timiditate cand placi pe cineva asa mult. Ofera-i o intalnire, spune-i sa iti ofere sansa de a te cunoaste mai bine.Si cand va accepta, fi rommantica si nu te pierde cu firea..Fi tu insati si totul va fi perfect.Fi sincera si modesta! Mult norocwinking

| Danysan a răspuns:

Daca o sa alergi tot timpu dupa el si o sa il presezi o sa te vada ca pe o fata pe care poate sa o aiba oricand.Baietii nu prea sunt atrasi de genu asta de fete. Poate sa le fu*ta si sa le lase.Tu deja ai facut prea multe ca i-ai spus ca il placi-Incearca sa dai un Semn de atentionare -adica fi mai rece -raspunde-i mai greu dar ain acelasi timp bate apropouri legate de voi -fa-l sa te invite in oras -petreceti cat mai mult timp si veti fi impreuna.