| dyana_6840 a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat dar intai sa va povestesc. Acum ceva timp m-am dus cu o prietena sa se intalneasca cu un baiat.Baiatul acela mai era cu un prieten. Dupa ce am plecat de acolo i-am zis prietenei mele ca imi placea de prietenul baiatului.Ea intre timp s-a certat cu baiatul acela si a mai iesit afara cu prietenul lui si am iesit si eu cu ea si cu el de cateva ori.Afara o lua in brate pe prietena mea o saruta cu forta ca ea stia ca imi place mie de el si nu vroia o intreba daca vrea sa fie cu el si l-a refuzat.Intr-o zi i-a zis ca nu vrea sa fie cu el fiindca imi place mie de el si dupa ma lua in brate statea aproape numa cu mine.3 zile nu l-am mai vazut de loc si mi se facuse dor de el abia ieri l-am mai vazut si se dadea la mai multe fete si pe mine abia daca m-a bagat in seama(ieri era beat si eu stiu ca omul la betzie se vede cum e de-a devaratelea). Bine acum baiatul nu e cel mai cuminte fiindca bea se drogheaza fumeaza dar mie imi place de el indiferent de toate defectele. Deci ce as putea face nu stiu ca sa fac sunt oarte confuza un sfat o parere. Apropo eu am 14 ani si el 18big grin

Răspuns Câştigător
| crucialmelody a răspuns:

Eu zic sa-i da-i pace, nu are rost sa te implici mai mult fiindca vei sfarsi prin a fi dezamagita. Draga, si eu am tot 18 ani si la varsta asta nimeni nu vrea nimic serios, si mai ales cu cineva mai mic, minor, adica toti se gandesc la altceva: scoala de soferi(permis), masina, bac, iubita /iubit cat mai frumos/frumoasa, chestii de imagine. Dupa cum ai vazut, el asta face: alcool, droguri, fete. Nu e ok, mai bine cauta-ti de treaba, o sa fie altii, exista prea multi baieti si prea multe fete ca sa mai stai dupa o singura persoana, care nici macar nu te merita. Daca sentimentul nu e reciproc, it's hopeless. Ai grija de tine. Toate cele bune happy

4 răspunsuri:
| dyana_6840 explică:

V-as da funtitza la toti daca as putea dar nu pot, oricum multumesc pentru sfaturi:*

| Demonull a răspuns:

Ai14 ani nu ai experienta acest baiat te-ar putea nenoroci pe viata.ce faci cand el e beat drogat si vrea sex de la tine? TU il vei refuza el nu se va controla si te va viola. Draga mea nu te lega la cap daca nu te doare.Bafta.

| AnonimGirll a răspuns:

De ce sa il placi daca el nici nu stie cine esti? Nu este serios daca se da la toate.Mai bine cauta pe cineva mai apropiat de varsta ta care te iubeste asa cum esti :-)

| Pozitivca a răspuns:

Deci daca vreai ca sa suferi din cauza lui si a comportamentului lui atunci continua sa il mai placi, dar daca vreai ca sa fii intr-adevar iubita mai asteapta putin caci timpul le rezolvape toate si se vede ca el nu vrea o relatie serioasa el este un feteleu eu inteleg iubirea e iubire daca totusi nu vreai sa renunti la el atunci fii mai indrazneata cind esti cu el vb zimbeste fai ochisori intr-un cuvint incepe cu prietenia intre voi apoi vei decide ce doresti. succese.