| AliaIoana a întrebat:

Bună TPU!
Vreau să vă cer un sfat!
Sunt împreună de ceva timp cu iubitul meu.
Până acum nu am făcut niciodată dragoste deoarece imi e frică ca daca o s-o fac cu el şi (să zicem) ca peste cateva luni, ani ne despărțim îmi e frică că o să mă respingă băieții dacă nu aş mai fi virgină!
Ce-i drept amândoi vrem s-o facem, dar asta e teama mea...
Ce părere aveați?
Voi ați mai fi cu o fata care a mai avut o relație înainte şi nu mai este virgină?
V-ați mai căsători cu o fată care nu şi-a început viața sexuală cu voi?
Aştept răspunsuri! Mulțumesc!
FUNDIȚĂ celui mai bun răspuns! :*

Răspuns Câştigător
| P4rAd0x a răspuns:

Buna.
Personal, eu m-as casatori cu o fata (cat timp mie imi place de ea si ei ii place de mine) fara sa tin cont daca este sau nu virgina. Posibil sa tina relatia voastra si sa nu va despartiti, iar daca totusi ar fi sa se intample, nu este o problema sa nu mai fii virgina intr-o viitoare relatie, cat timp baiatul respectiv te intelege si te apreciaza exact asa cum esti, fara sa vrea sa schimbe nimic la tine in avantajul lui.
Asa, daca vreti amandoi sa faceti sex, faceti, cat timp relatia voastra ar putea sa tina, sunt sigur ca nu sunt probleme. Si repet, si daca ar fi sa nu mai fiti impreuna, sigur gasesti un baiat care sa te aprecieze indiferent daca esti sau nu virgina.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Virginitatea nu este o garantie ca acel baiat e serios, omul nu este o fiinta monogama menita sa traiasca cu cineva o viata, si da as sta cu o fata care nu e virgina dar e sincera, serioasa si ma atrage fizic si eu pe ea, in viata nu exista garantii singura e moartea, baieti seriosi, cuminti sunt rari cei drept stam cu voi pentru sex apoi va iubim

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu sunt barbat si nu iti pot raspunde la acele intrebari, dar iti spun un gand de femeie: niciodata sa nu accepti in viata ta un barbat care te judeca fiindca nu esti virgina. Un barbat normal te va accepta cu trecutul tau fara comentarii, te va iubi pentru tot ceea ce esti. Un barbat care va considera virginitatea ta ca importanta in decizia de a avea o relatie cu tine este ingrozitor de periculos si nu ar trebui sa il accepti tu. Te casatoresti cu o femeie fiindca ii apreciezi sufletul si mintea si stii ca e sufletul tau pereche. Nu te gandesti niciodata daca are himenul integru, asta nu este un criteriu.

| Elene2000 a răspuns:

Ce inseamna "de ceva timp"?

| Bacemi a răspuns:

E frumos să simți că ești special pentru celălalt. Virginitatea continuă să aibă aura asta de ideal pentru persoanele sensibile. Sau pentru persoanele pline de orgoliu care vor să își demonstreze că pot aburi pe cineva care clar nu are experiența lor de viață. Însă virginitatea doar este, nu reprezintă nici o calitate și nici un defect în sine.
Eu unul la vârsta mea nu aș mai vrea totuși o virgină. Asta însă prin prisma vârstei pentru că vreau pe cineva apropiat de vârsta mea dacă nu chiar mai mare. Fiecare partener are un rol în viața noastră. Și aș prefera ca partenera mea să aibă câțiva la activ. Să nu fi avut niciunul reprezintă pentru mine acum ceva la fel de rău ca să fi avut peste 10. Pentru că ar însemna că și-a refuzat anumite experiențe deși clar ar fi avut nevoie de ele. Fiecare partener te aduce mai aproape de cine ești cu adevărat. Așa că dacă vreau o persoană autentică pe care să mă pot baza am nevoie și de aceste foste experiențe ale ei, nu doar de o promisiune bazată pe naivitate. Însă dacă te arunci în orice experiență înseamnă că nu te respecți suficient și nu ești disciplinat emoțional.
E irelevantă treaba cu căsătoria pentru că eu nu cred în asta. Nu mă văd căsătorit, nu văd rostul acestui demers. Când abordez o femeie merg pe ideea că sigur nu mai e virgină. Nu prea ar avea cum. Dacă e atât de inteligentă pe cât am eu nevoie să fie (nu doar informațional, ci și emoțional și psihic) la minim 24 de ani ar fi trebuit să aibă măcar un partener, ideal 3 - 4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde toate aceste limite și blocaje? Tu nu faci sex, din simplul motiv că, te gândești că peste ani vei avea altă relație (te vei căsători) și respectivul nu te va mai vrea, că nu o să mai fi virgină. Tu ai vrea s-o faci, dar teama te face să te conformezi cerințelor cuiva. De ce nu-ți asumi alegerile pe care le iei? Pentru următorul ce este mai important, tu sau vaginul tău? Nu ești o vacă care trebuie să îndeplinească unele criterii. Vrei pe cineva care să te iubească pentru persoana care ești sau vrei să ai o personalitate corespunzătoare cerințelor și nevoilor cuiva? Trăiește în prezent. Îți poți pierde iubitul așa, și nu că vrea sex de la tine, ci pentru că îl respingi, îi rănești orgoliul. Vrei ca soțul tău să te iubească pentru ceea cei oferi? Ai o gândire 'puțin' învechită. Ce înseamnă pentru tine căsătoria? Pune-ți câteva întrebări și poate vei înțelege unele lucruri. Deocamdată traiești în prezent. 'Încă' nu ți-ai întâlnit soțul, nu-l va afecta ce faci, pentru că nu te cunoaște. Sunt alegerile tale. Soțul n-ar trebui să-ți judece trecutul, la momentul respectiv acele alegeri te-au caracterizat. Tu alegi din ce momente și întâmplări îți alcătuiești viața. Înconjoară-te de oameni care te apreciază și prețuiesc, nu care te întreabă dacă mai ești sau nu virgină, că ar vrea să te 'cumpere'.

| Theatevil0987 a răspuns:

Mi se pare o aiureala chestia asta! Cine te place te ia si f@*#&ă si virgina oricum ai fi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o vecina care vrea sa se casatoreasca virgina.Acum,fara nicio aluzie la cazul tau,dar tipa a supt-o la juma' de oras, başca anal la greu.
Acu' ce tantalau ar lua una care nu stie sa-si desfaca cracii? In filme e misto, clar, nu si in real.
La betie, nervi si sex se descopera caracterele.

| SG1995 a răspuns:

"Până acum nu am făcut niciodată dragoste deoarece imi e frică ca daca o s-o fac cu el şi (să zicem) ca peste cateva luni, ani ne despărțim îmi e frică că o să mă respingă băieții dacă nu aş mai fi virgină!"

Draga e si virginitatea un atuu, dar faza e ca, un tip care are deja o anumita experienta nu vrea sa faca sex cu o virgina din motive lesne de inteles...

"Ce părere aveați?"

Ca teama e stupida.

"Voi ați mai fi cu o fata care a mai avut o relație înainte şi nu mai este virgină?"

Nu, dar sper ca prima mea partener sa nu fie virgina, adica deh o tipa cu experienta, e taman ca nu se teme, si plus mai invat si eu cate ceva. :-p

"V-ați mai căsători cu o fată care nu şi-a început viața sexuală cu voi?"

Da, adica deh mare branza si-a inceput viata sexuala cu altul.

Răspuns utilizator avertizat