| Yosifica a întrebat:

vreau sa va intreb : am scurgeri vaginale, am arsuri si durere la urinare, urinez des, ma doare in partea stanga si dreapta jos, am durere de burta, durere de articulatii, durere in capul pieptului, repiratie grea, sunt simptome de raceala la ovare sau de sarcina (mentionez nu am avut contact sexual)?

4 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Doamne.du-te femeie la un doctor nu mai astepta raspunsuri de la toti astia care isi dau cu parerea'straight face nu te mai lua dupa toata lumea care comenteaza pe aici. poate sunt raspunsuri gresite.du-te la cineva specializat care sigur iti va prescrie ceva...

| DNSK a răspuns:

Foarte multe simptome ai enumerat aici. scurgerile vaginale sunt normale.acum depinde cum se prezinta ale tale...Atat durerea si usturimea la urinare, cat si durerile in dreapta si stanga jos (adica durerile de ovare)si de burta cum precizezi tu, sunt asociate cu o infectie urinara sau cu o raceala la ovare.medicul iti va spune exact.Sarcina nu are nicio treaba

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai daca nu ai avut contact sexual, cum de te duce gandul la o posibila nastere?, cele enumerate de tine in legatura cu urinare, usturime/scurgeri etc, poate fi vorba de o infectie puternica, si ai pitea elimina indoiala daca ai face un set de analize, celelate dureri, tot o raceala ar putea fi cauza, dar de ce nu te duci la medicul de familie sa faci un control amanuntit?
O seara frumoasa sa ai si multa sanatatehappy
nu uita ca e benefic un control amanuntithappy

| hotdesire a răspuns:

Merci la ginecolog. nu are legatura cu sarcina, e raceala la ovare. Dar respiratia grea si durere in capul pieptului poate fi ceva la plamani.