| anais13 a întrebat:

Buna! Este normal sa ma doară atunci când apas pe ovare in partea stânga? In partea dreapta nu simt nicio durere, însă in partea dreapta ma doare destul de tare dacă încep sa apăs pe ele. Menționez ca nu am altfel de simptome si nici durere când ma mișc, efectiv ma doare doar atunci când apas eu in partea stânga. Apas de câteva zile in zona si observ ca nu a încetat durerea la apăsare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se vede ca nu stii unde e doare, mergi la medic sa faci o ecografie abdominala si pelviana si el va descoperii ce si unde te doare, poate este apendicita si apasa sau rezoneaza durerea spre ovare

| anais13 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu este apendicita.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anais13):

Ce varsta ai?

| Floridori a răspuns:

Nu, nu este normal sa te doara, cu exceptia cazului in care sunt lovite tare, sau pe ele ajunge sa se exercite o presiune foarte mare, dar ma indoiesc ca poti face asta singura, doar palpand zona.
Sper ca te gandesti la varianta in care sa vezi un medic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"In partea dreapta nu simt nicio durere, însă in partea dreapta ma doare destul de tare..."

Stanga ai vrut sa zici.

| anais13 explică (pentru anonim_4396):

Stânga, scuze! happy

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai greseste si ea. Probabil nu stie care-i stanga si care-i dreapta.

| anais13 explică (pentru darrio2007):

Așa este! Tu nu greșești niciodată nimic când scrii ceva. Uite unde era desteptul!?

| darrio2007 a răspuns (pentru anais13):

Toti gresim, sorela!