| iona98 a întrebat:

vreau sa va intreb si eu ceva.
Prietena mea e obsedata.
Imi spune ca se masturbeaza si se simte vinovata dupa.
Ceva de genul ca la barbati este un pacat pentru ca e ca si cand ar arunca "copiii" laughing, iar la femei nu.
E adevarata treaba asta?
Nu stiu cum s-o fac sa inceteze, chiar ma deranjeaza in ultimul timp pentru ca vorbeste mereu despre asta.
Mersi mult, funda!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Vinovatia ei provine din subconstient, nu din ceea ce iti spune tie.Cu tine cauta argumente sa NU se mai simta vinovata.
Este probabil prea mica si a fost educata strict si cu oarecare severitate,avand inoculata ideea ca sexul e ceva rusinos, urat sau murdar.
Din cauza asta se simte vinovata, pentru ca stie ca face un lucru nepermis, conform principiilor in care a fost crescuta.
Are nevoie sa-si regaseasca echilibrul interior si sa fie mai sigura pe ea, ajut-o oferindu-i multa afectiune si incredere.

2 răspunsuri:
| itarkan a răspuns:

Pai daca ea se simte vinovata...ca e ca si cand ar arunca copi... ia gandeste-te la cazul tau: daca tu te masturbezi faci genocid?

| sofisis a răspuns:

Pai daca ea considera ca la femei nu e un pacat...de ce se simte vinovata?