| iona98 a întrebat:

vreau sa va intreb si eu ceva.

Prietena mea e obsedata.

Imi spune ca se masturbeaza si se simte vinovata dupa.

Ceva de genul ca la barbati este un pacat pentru ca e ca si cand ar arunca "copiii" laughing, iar la femei nu.

E adevarata treaba asta?

Nu stiu cum s-o fac sa inceteze, chiar ma deranjeaza in ultimul timp pentru ca vorbeste mereu despre asta.

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Sa dea bataie mare. Spune-i ca exista materiale pe net cum sa scape de asta, cum sa se simta bine.La fel de bine poate face videochat daca are chiar asa mare rezistenta la 'frecare' laughing Oricum, e ceva normal, la 12 13 ani se aprind hormoni mai repede decat o sira de paie big grin

| Radu284 a răspuns:

Sa-i spui ca sunt studii care atesta faptul ca la barbati masturbarea ajuta la cresterea calitatii spermei. Poate sa caute pe goagal. Deci nu e un pacat (de parca Dumnezeu nu are ceva mai bun de facut decat sa contorizeze labele...).

Si nici la fete nu face rau, asa ca nu inteleg care este problema ei. Dar daca se simte asa vinovata, ar trebui or sa nu se mai simta vinovata, ori sa nu se mai masturbeze. E foarte simpla si eleganta solutia, nu? big grin