| aleigh a întrebat:

Acum ceva timp am cunoscut o tipa in virtual. Dupa cateva luni in care vorbeam continu mi-a spus ca nu mai poate tine in ea si ca trebuie sa-mi spuna adevarul. Aveam sa aflu ca de fapt nu era ceea ce pare. Cu fiecare minciuna pe care mi-o spunea, ma ranea. Chiar erau seri in care plangeam din cauza ei. * Era cea mai buna prietena.| dar nu am stat pe ganduri si am iertat-o. Ea mai avea o prietena pe care o stia de 3 ani, dar imi spunea ca a inceput sa se plictiseasca de ea si ca ei nu-i poate spune totul si nu se simte bine cand vorbeste cu ea. Tipa aceea se simtea in plus si au inceput sa se certe. Nu au vorbit doua - trei luni. Ma simteam vinovata. Eu nu stiam cate stia ea si nu puteam sa-i fiu cea mai buna prietena, dar incercam. O ascultam mereu. Dar era presata de mai multi si a ales sa se impace cu ea. Ma bucur foarte tare, dar tot odata ma simt ciudat. simt ca o pierd. Singurul lucru care ma deranjeaza e ca vorbea urat la adresa ei si acum sunt din nou cele mai bune prietene, de parca nu s-a intamplat nimic..Stiu ca nu ar trebui sa ma bag si nici nu o voi face pentru ca ele doua merita sa fie bff. Dar nu vreau sa o pierd, desi m-a mintit mult, eu tin la ea enorm. Ce as putea sa fac?

7 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Pai, daca ea chiar vorbeste serios si ti se destainuie, ar trebui sa ii spui si tu ce simti la randul tau. Nu-i spui totul deodata ci treptat, asa ceva, incepand cu "stii, mi-as dori ca si prietenele mele de pe aici sa fie ca tine". Daca ca e genul de persoana mai sensibila se va prinde din prima dar daca nu, incepi cu pasi marunti pana ce te simti confortabil sa vorbesti despre asta si in final vei afla cu adevarat care-i treaba, adica daca te prefera pe tine sau pe ea.

Daca ti se pare prea complicat ce ti-am spus, sau daca nu ai atata rabdare, poti sa faci atfel. Poti sa ii spui direct ca te-ai atasat de ea si nu vrei sa o pierzi, in speranta ca raspunsul ei va fi unul pozitiv!

Orice ai alege sa faci, eu iti urez succes!

| unconnected a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic. Daca ai cunoscut-o virtual poate ca totusi nu era ceea ce pare; adica poate voia numai sa-si bata joc de tine pentru ca stai ca tu nu ai de unde sa stii adevarul.Sau poate ca nici macar nu era o ''ea''laughingE ciudata treabathinking Eu zic sa o lasi asa si sa nu te increzi in spusele eihappy

| MouSSEauChoColat a răspuns (pentru unconnected):

Eu sunt sigura ca e o "ea''! Baietilor nu le place sa se dea drept fete decat daca au porniri ciudat si nu cred ca e cazul. Nu s-ar preface ca sunt fete nici macar ca sa le agate...

| Preda_Mariana_1972 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa-ti gasesti o prietena reala cu care sa iesi sa te plimbi, la film in parc etc, nu sti niciodata ce se ascunde in spatele monitorului nu sti cu ce perversi poti discuta.

| aleigh explică (pentru Preda_Mariana_1972):

Stiu asta, doar ca imi e greu sa renunt la ea.

| michael26iul a răspuns:

Mie mi s-a intamplat la fel deci stiu ce e de facut deci si pe mine ma mintea si nah tot felul o iertam dar pe la urma a inceput sa injure atunci chiar m-am suparat si i-am zis nu poti sa te schimbi dar nici sami fi pe plac mai bine so lasam balta si gata mai sunt multe persoane care te placc dar eu unul nu-s printre ei si de atunci s-a terminat totul.O sa-ti para rau dar apoi o sa spui ca ai facut ce trebuie

| AvrillTheBest a răspuns:

Stiu cum te simti..incearca sa fii ca bff-ul ei ^^