| Lamaitzza a întrebat:

Vreau sa va povestesc aceasta intamplare deoarece momentan nu am cui si trebuie sa ma descarc.
Deci de ceva timp imi place tare mult de un baiat. Totul a inceput foarte bine, am devenit prietenii, el imi povestea cum se certa cu prietena lui si etc, iar eu ii dadeam sfaturi, in fine (acum nu mai e cu fata aia)
Si la un momentdat intr-o zi mi-a zis "Tu ti la mine la modul cel mai serios." si asa au inceput micile complimente pe care mi le face, eu am pus pe facebook "singura" si el zicea sa pun ca sunt intr-o relatie cu el, si eu i-am zis ca nu vreau sa mint. Apoi intr-o seara era suparat din cauza fostei lui prietene si eu i-am zis "Este bleaga, multe fete ar da mult ca sa te aiba" si el a zis"Cum ar fi tu? ". Deci banuiesc ca si-a dat seama ca il plac.Ieri era la el acasa impreuna cu un prieten bun si tipul ala a vazut poze cu mine si a inceput sa ma placa, se dadea la mine etc. dar eu nu vreau sa fiu cu el si astazi am intrat pe mess si era baiatul de care imi place si l-am intrebat ce face, si a zis "mbine. tu? " si eu normal l-am intrebat ce are, mi-a zis ca il doare capul, eu l-am intrebat daca a baut aseara, si ma rog am mai vorbit noi, eu m-am luat de el pentru ca a baut si mi-a zis "daca te pui cu mine promit ca nu mai beau ". Am ramas masca, eram asa de fericita dar nu i-am aratat, i-am zis sa se gandeasca bine ca nu vreau sa se puna cu mine numai ca sa isi uite fosta prietena si el a zis ca s-ar pune cu mine dar nu vrea sa se certe cu prietenul ala al lui care ma place. Apoi am mai vorbit noi, si eu i-am zis " Ce serios esti, parca nu esti tu raised eyebrows " si sincer aveam indoieli ca nu e el pentru ca era totul prea brusc si ma rog, si tipul ala mi-a zis " pai nu e el laughing" si eu am ramas calma dar de fapt sunt foarte dezamagita si imi vine sa plang dar ma abtin ca sa nu ma vada parintii. Stiu ca nu este ceva foarte grav, dar si-au batut joc de mine, daca ii spuneam ca il plac? ma faceam de ras, si el nu s-a opus cu nimic desi era langa ala cu care vorbisem.Eu cred ca a facut asa ca sa vada daca il plac, pentru ca l-am intrebat pe ala cu care vorbeam "pentru ce treaba asta? tongue " si a zis "nu stiu...". Ma simt asa trista, nu vroiam sa stie ca il plac si sincer si-a batut joc de mine, ma bucur ca nu am acceptat din prima straight face.
Acum ma gandeam sa il bag la offline si sa nu mai vorbesc un timp cu el desi imi va lipsi dar a fost chiar urat ce a facut.
Voi ce credeti? :-s Multumesc mult pentru timpul acordat cititului.

Răspuns Câştigător
| missoriginal a răspuns:

Da, cel mai bine ar fi sa nu mai vorbesti cu el(sa vezi daca ii pasa de tine, daca ii p0asa de tine va incerca sa te faca sa uiti ca esti suparata).
Ai facut foarte bine cum ca nu i`ai spus pe loc ca iti place de el deoarece asa chiar poate te faceai de ras.
El sigur vroia sa vada daca il placi.
Ai toate motivele sa fii suparata pe el insa nu il baga in seama o vreme, sau daca discutati fii absenta la discutie.Cand el vorbeste si te intreaba cevatu zi
:-Ce? Scuze, nu eram atenta.Ma gandeam la altceva...In fine, Ce spuneai?
Si tot asa.
Eu sper totusi sa va impacati si sa fiti impreuna.
Te pup`

10 răspunsuri:
| Marijuana a răspuns:

@costellodonatz ce gramatica execrabila visezi? Cumva ai inventat tu o alta gramatica si ea ti-a incalcat regulile execrabile laughing? in fine. Cat despre povestioara ta, nu-l baga la offline, ci pur si simplu nu-l baga in seama, asteapta pana iti zice el ceva si dupa aceea poti sa-l intrebi de ce a procedat asa. Totusi tind sa cred ca a vrut sa se dea mare in fata prietenului sau prin porcariile astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De te pui cu mine bineee
Dau camesa de pe mineee
Si raman la bustul goool
Ca sa vezi ca nu-s nasoool!
Deci uite cum sta treaba:
1. Expresia aia e varza!
2. Compunerea ta e varza de Bruxelles.
Asa ca ia baga-ti mintile in cap, si repeta dupa mine: Eu; (numele si CNP-ul); promit ca de-acum inainte; o sa pun botu' la ce zic baietii; numai daca ii privesc simultan si in ochi; ca sa le scanez retina; sa vad daca sunt ei si nu ma franzelesc. Semneaza, data si ora."
Asa ca du-te si monteaza-ti webcam laughing

| Lamaitzza explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, chiar m-a amuzat raspunsul asta.Asa e, aveti dreptate, sa vorbesti pe mess nu este prea convenabil dar nu pot sa ies toata ziua pe afara.Si mi-e rusine sa cer web la orice persoana cu care vorbesc. Multi dintre voi nu prea ati luat in serios ceea ce v-am scris aici si sincer imi pare rau daca nu am scris corect si nu prea se intelege, dar cum am spus si mai sus, este o poveste lunga. O seara placuta!

| costellodonatz a răspuns:

N-am inteles nimicstraight face. Gramatica ta e absolut execrabila...incearca sa-l intrebi si pe Paulo Coelho, cu siguranta te poate ajuta. Succes!

| Lamaitzza explică (pentru costellodonatz):

Da, imi cer scuze este un pic derutant doar ca povestea era lunga si am facut in asa fel sa o scurtez, asta nu inseamna ca nu stiu sa scriu corect sau alt ceva. Oricum multumesc pentru raspuns!

| alexandryCool a răspuns (pentru costellodonatz):

Da ce are gramatica ei? laughing Mai degraba capul tau are ceva

| costellodonatz a răspuns (pentru alexandryCool):

Dobi, daca nu prea esti familiarizat cu limba romana, nu te mai baga in seama.

| SabbySabbynutza a răspuns:

Sincer nu meriti sa.si bata joc de tine chiar daca il iubesti.Lasal o perioada de timp sa. i para rau pentru ce a facut adica nu mai vorbi cu el chiar daca tie greu..stiu e naspasad. Da asta e... dupa un timp o sa va treaca si poate cine stie ne spui ca v-ati cuplat.:*:*:*te pupic

| Georgevaly a răspuns:

Sincer imi pare rau pentru tine adevarul ca acel baiat nu te merita daca a facut asa cred ca ar trebui sa-l uiti chiar poate nu tie usor sfatul meu este sa incerci sa cunosti si alti baieti care sa te placa asa cum esti multa bafta si curaj si nu fi trista toate la timpul lor.

| alexandryCool a răspuns:

E foarte prost ceea ce a facut ...Eu zic ca ar fi mai bine daca l-ai uita. Gaseste-ti un baiat care sa te placa si sa fiti fericiti impreuna ...Crede-ma intr-o zi poate va regreta ceea ce ti-a facut dar va fi prea tarziu! Si daca iti cere iertare nu-l baga in seama sa vada ca nu e singurul baiat din lume. happy
Sper ca te-am ajutat
O seara placuta love struck