| eusicumine98 a întrebat:

Deci... Stiu ca este mult dar sunt adolescenta si am nevoie de voi:
O prietena de a mea a fost impreuna cu un tip, timp de vreo 4 zile si o data am iesit si eu cu ei sa tipul parea chiar foarte ok si de treaba. In timpul acestor zile, am iesit o data cu prietena mea si ea vorbea cu el prin mesaje si imi povestea ce vorbeau si la un momendat a zis ca se simte inselat pentru ca ea vorbea mai mult cu mine si i-am zis sa ii transmita din partea mea sa se simta in plus, nu inselat. Si dupa nu stiu ce au mai vorbit ei de a ajuns prietena mea sa ii spuna ca sa vorbeasca cu mine daca vrea ceva sau asemanator. Si dupa ceva timp prietena mea l-a sunat ca sa vorbeasca cu el iar el a vrut sa vorbeasca cu mine si apoi a vorbit numai cu mine, dar vorbeam mai mult nimicuri.
Apoi cand el s-a despartit de ea, ea era distrusa si plangea de nu mai putea si mi-a zis ca nu i-a dat nici un motiv pentru care s-a despartit de ea asa ca l-am intrebat de pe telefonul ei ce s-a intamplat si de ce s-au despartit mi-a zis el ca s-a grabit cand s-au combinat si dupa o suna pe ea ca sa vorbeasca cu mine si imi zicea ca s-a enervat si ceva de genu iar din seara aia chiar ne uram unul pe altul.
Acum cateva zile m-am dus inaintea prietenei mele cand iesea de la scoala si a mai venit o prietena si a venit si el cu noi. El tot se baga in seama cu mine, ma lua de dupa umar, m-a oprit o data ca sa vorbim, dar nu am mai vorbit, si mi se parea ca se da la mine, la un moment dat vroia sa mergem numai noi prin alta parte ca sa ramanem numai noi. Apoi am mers la un magazin si a zis ca merge doar daca merg si eu, numai eu, cu el si am mers si cand am ramas doar noi a inceput sa comenteze, apoi a incetat si cand am iesit din magazin prietenele mele au plecat si el face la mine "ce dragut, ne-au dat un moment romantic" si a mai zis ca m-ar saruta doar ca sa o enerveze pe prietena mea cu care a fost.
Apoi in alta zi iarasi am mers cu ei si cand sa plec m-a luat in brate si nu imi mai dadea drumu si vroia sa merg sa il conduc eu pe el dar nu am mers. Iar urmatoarea zi eu aveam un spectacol in mall si a trebuit sa merg iar prietena mea impreuna cu el a venit sa ma vada si sa mearga cu mine acasa. Si vorbeam eu la un moment dat cu prietena mea iar el vine la mine si ma ia intr-o parte ca sa vorbim. Si m-a intrebat ce am cu el si i-am zis ca nu am nimic si a zis ca se vede dupa fata si am zis ca nu am nimic cu el si a zis sa ma uit la el si atunci cred ca vroia sa ma sarute pentru ca a dat sa se apropie mai mult de mine dar eu m-am dat in spate. Si m-a intrebat daca nu vreau sa plec ca ma conduce pana acasa si i-am zis ca nu am cum ca trebuie sa dansez si a zis ca are niste probleme si ca trebuie sa plece dar a stat pana cand am terminat si am plecat cu el si cu prietena mea si pe tot drumul nu a zis nimic...
Ideea e ca este foarte dulce doar ca noi ne tachinam foarte mult si comentam unul la altul si nu stiu sigur daca chiar se da la mine, asa face cu toate fetele sau o face ca sa o enerveze pe prietena mea. Imi cam place de el dar nu stiu ce sa fac, tinand cont ca nu am nr lui si nici nu i-l cer prietenei mele pentru ca ar putea si el sa i-l ceara. Si nu stiu ce sa fac pentru ca totusi a fost cu prietena mea, chiar daca ea sustine ca acum nu mai tine la el.
Pareri? Va rog sa fiti sinceri pentru ca am mare nevoie puppy dog eyes.

3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Nu stiu daca te place sau doar vrea sa o faca pe prietena ta geloasa (probabil un pic din amandoua), dar daca intrati intr-o relatie, fi sigura ca prietena ta nu o sa fie cea mai fericita fata din lume, si este posibil sa o pierzi de prietena.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Parerea mea, jocuri copilaresti

| Miky1 a răspuns:

Imatura postarea, deci incadreaza-te la categoria adolescenti..nu mai raspundeti va rog la trebarile puse la alte categrii.Reclam