| bianca240 a întrebat:

Vreau si eu statusuri noi noi pentru pagina mea de facebook. Va multumesc :*

1 răspuns:
| pipluup a răspuns:

Când ma uit în oglindă mă văd tot mai trecut,
înainte foarte mic acum un copil adult

De multe ori mă-ntreb, oare cât o sa mai ţină, Oare câţi or să plece şi-or să vină?

Sunteți cei mai buni frați, fără semne de-ntrebare... Da' eu nu sunt cea mai bună soră, și-asta ma doare.

Mai am atâtea de făcut! Tată, nu mă lua la Tine... Da dacă îi iei pe cei din inima mea, ia-mă și pe mine!
.

Poate fizic mai exist, da' sufletu' mi-e între scânduri.

Dar e în zadar să mai visezi când vezi că asta ți-e soarta.

Câteodată tăcerea e mult mai importantă decât cuvintele.

Ar fi prea simplu să sufli;
şi într-o clipă să dispară toate grijile

Nu ştiu dar;
cei care spun una şi fac alta îmi par. ridicoli.

Sunteţi prea mulţi cei care-mi ştiu numele;
şi prea puţini cei care-mi cunosc povestea

Doare când cineva te dezamăgeşte, nu?
Atunci tu de ce îi dezamăgeşti pe ceilalţi?

A ierta nu înseamnă a uita.
Cum a uita nu înseamnă a ierta.

Şi am învăţat o chestie.
Cu cât încerc să-mi planific viaţa, cu atât mai repede se dărâmă visele mele.

Ajungi să cunoşti cu adevărat o persoană;
atunci când o laşi să decidă singură.

Viaţa mea nu se opreşte la o dezamăgire din dragoste.
Chiar dacă acum îmi este greu, voi triumfa într-o bună zi.

A doua şansă;
o merită doar cei care n-au completat-o bine pe prima.

« Calitatea;
contează mai mult decât cantitatea

Toţi spun că oamenii vin şi pleacă dar adevărul este altul.
Ei nu pleacă, doar schimbă rolurile în viaţa ta.

Vezi tu` toate trec, chiar dacă rămân semne.`. şi orice Semn se vindecă după o vreme[] \:d/"

Intoarce clepsidra, da timpul inapoi, Nu voi mai sta in ploaia ta de vorbe, plina de noroi

Las'o sa cada, sa se raneasca, sa plangaa, sa simta ca traieste! Caci stii mai biine ca toti, ea intr'un sfarsit, mereeu zambestee

!`~! Poţi sa ai tot ceţi-i doresti, dacă stii ce sa alegi~]];-x!~!

Zambetul dureaza o clipa, dar amintirile, o viata intreaga.

Du-te la ea, poate tie mai bine!

Nu te grăbi s`arunci tot ce iubeai odată!

Gelozia nu este nimic altceva decât teamă. Teama că nu eşti important pentru persoana iubită.

Trebuie să ai motive puternice ca să spui "urăsc".
Dar nu trebuie să ai niciunul ca să spui "iubesc".

De ce sunt atâtea reguli despre cum trebuie să te comporţi cu "acea persoană"?
Până la urmă, tot la o poveste de dragoste se rezumă şi la aceleaşi cuvinte. Nimic nou sub soare. ^_~

Ne place să ghicim ce este în sufletul altora, dar nouă ne este teamă să pătrundem într-al nostru.

Mă vorbesc toţi de parcă mă cunosc
Fără să ştie cine sunt sau nici măcar cine am fost.

Omul învață din greșeli. Dar oare când greșește învaţă?!

Dacă am trecut peste, nu înseamnă că nu îmi mai pasă.
Doar că nu mă mai întorc de unde am plecat. ♥

Prefă-te supărat, îi răneşti pe ceilalţi. Prefă-te fericit, te răneşti pe tine.

Întotdeauna îmi scriu o poveste în minte.
De cele mai multe ori, este cu tine ^_^

Doar pentru că ea este frumoasă asta nu înseamnă că tu eşti urâtă.

Cuvântul "Bună" a fost şi va fi mereu tratamentul împotriva singurătăţii.

Acasă este acolo unde te pot strânge în braţe.

Nu-mi spune că ţi-e dor de mine când nici măcar nu vorbeşti cu mine.

Aş prefera să aud "Nu îmi placi" decât să fiu ignorată fără să ştiu motivul.

Îţi spun să fii tu însăţi şi după te judecă.

La modul cel mai serios trebuie să mărturisesc.
Îmi este aşa dor de vacanţă.;(

Dragostea este cea mai severă formă de afecţiune şi cea mai dulce tortură.

Trăieşte pentru ceva sau mori pentru nimic.

Unii oameni sunt prea laşi ca să îşi urmeze visele.
De aceea încearcă să te descurajeze si pe tine. ~.~

Îmi lipseşte foarte mult zâmbetul tău. Dar...al meu îmi lipseşte parcă mai mult.

Caut a-i răspunde inimii, dar până la urmă ajung să rămân fără cuvinte.

O clipă de neatenţie poate nărui totul.
:'(

Întotdeauna acolo este o persoană care va căuta pe cineva exact ca tine.

Ştiam că se va sfârşi când nici măcar nu începusem.

Se zice că inima doare dar sincer, tot corpul şi toată fiinţa mea mă dor.

1. De câte ori trebuie să fii rănită ca să înţelegi că este timpul să te desprinzi de tot?

Într-o relaţie adevărată, cealaltă jumătate îţi este şi cel mai bun prieten.

Pe minut ce trece, realizez ce mult s-a degradat societatea.

Ce s-a întâmplat până la urmă între noi? Ai fost aici, acum nu mai eşti.
Iar mie îmi este dor.

Ignoranţii nu vin niciodată singuri.
Iar cei cu care vin sigur vor avea o gură mare ~.~

Momentul acela când începi să vorbeşti dar în camera respectivă se face linişte.
Iar tu taci doar pentru că nu vrei ca ceilalţi să te audă.

Da, sigur eşti singurul care a suferit la viaţa lui.
Iar peste 2 săptămâni eşti în regulă din nou. ~.~

Mă sperie ideea că nu mai există relaţii de durată ci doar de 2 săptămâni.