| CaRmEn62 a întrebat:

vreau un sfat, cum ar trebui sa-i spun unui baiat ca-l plac?(sa -i spun direct nu e o optiune, mi-e rusine ), nu am inceput inca a vorbi

6 răspunsuri:
| Zeref a răspuns:

Pai a spune direct e singura optiune.Am spus si o repet tuturor fetelor si baietilorbig grinaca te duci si vorbesti direct cu cineva indiferent de cand il stii sau de cand l-ai vazut, cel mai mult conteaza sa te duci sa-ti exprimi direct sentimentele. Daca o arzi in vrajeala cu priviri si mesaje mai mult te considera partenera de chat, intre timp alta isi croieste drum pe langa tine.Cu rusinea mori de foame si de...winking

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Buna. Uite. Cand vrei sa-i spui unui baiat ca`l placi stiu, tie rusine. Mie niciodata nu mi-a fost rusine sa-i zic unui tip ca`l plac. Trebuie sa fi hotarata, cand vb k el sa vada k asta vrei cu adevarat.Stiu. e greu. dar odata ce incepi sa-i spui cateva cuvinte nu te mai poti opri. Atunci cand vorbesti cu el sa nu te balbai, sau spui toot ce ai pe inima, sa fi tu insuti. Daca te stie asa de la inceput asa te va stii si in continuare, si usor usor, va descoperiti unu` pe altu. Fi sincera. Nu cu vrajeli. Astea nu tin. bafta! big grin

| Andraaaaaa14 a răspuns:

Ai putea să vorbeşti cu el pe mess şi să îl întrebi ce părere are despre tine, sau ai putea sa rogi o prietena sa îl întrebe.

| CaRmEn62 explică (pentru Andraaaaaa14):

Am incercat sa o rog pe o prietena, ea nu mi-a spus concret despre raspunsul lui, si nu prea am mare incredere in ea, stie sa faca geloasa pe fetele care indragesc pe cineva, asa ca nu prea am mare incredere in ea, si sa vorbesc cu el, nu stiu despre ce (e si cu o clasa mai mare ), nu imi place sa fiu insistenta

| CaRmEn62 explică:

Nu stiu cum anume sa-i spun, nu i-am mai spus unui baiat ca-l plac, si nu vreau sa seman a proasta in fata lui, sau a altor persoane

| MandiSP a răspuns:

Lasand de-o parte faptul ca ti-e rusine, daca inca nici macar nu vorbiti nu te sfatuiesc sa-i spui asa pe direct ca-l placi pentru ca o sa-l sperii si probabil singurul lucru pe care il vei obtine e ca o sa fuga de tine. iti spun asta din propria experienta. Incearca sa-i dai de inteles ca te intereseaza: arunca-i cate o privire din cand in cand, zambeste-i, incearca sa afli ce hobby-uri are si ce musica asculta. asa o sa-ti fie mai usor sa intri in vorba cu el si sa-l inviti sa iesiti undeva doar voi doi happy asa deja isi va da seama singur ca il placi fara sa-i spui pe direct, iar daca si el te place sigur lucrurile o sa decurga singure asa cum iti doresti. bafta! happy