| Pisicoatza a întrebat:

Buna TPU:X Am si eu nevoie de ajutor crying. Sunt cu un baiat de 2 saptamani dar el nu prea imi acorda atentie. El nu e genul romantic e distant si timid.La scoala nici macar nu ma saluta de parca nici nu m-ar cunoaste, in cartie mai vorbeste cu mine dar doar ca si cum am fi prieteni, doar atunci cand suntem singuri ma simt ca si prietena lui.Eu nu i-am spus nimic pentru ca nu vreau sa spuna ca sunt insistenta sau ceva de genu dar daca nu ii spun nimic va crede ca pe mine nu ma deranjeaza si ca e totul okey. Uneori am impresia ca prieteni lui stau mai mult cu mine decat el.Toti prieteni mei imi spun sa ma despart de el dar eu chiar tin la el chiar daca el nu mi-a zis dacat pe mess ca ma iubeste crying. Nu stiu ce sa fac si ce sa ii spun crying HELP MEcrying

Răspuns Câştigător
| Alexandra2345 a răspuns:

Buna,eu c-am nu prea cred el ca vrea ceva cu tine in serios,doar distractie,nu te supara am avut asa situatie ca a ta si am simtit astfel de durere cum o ai tu acum,uite de ce nu il intrebi? sa nu-ti fie teama ca il vei pierde,ca tunci daca iti va spune ca ii place si isi va schimba comportamentul, atunci va demonstra ca tine la tine si are nevoie de tine la bine si la rau, fii mai curajoasa si vorbiti intre 4 ochi si vei vedea reactia, incearcal de minte si te vei convinge de sentimentele lui fata de tine.Succes,nu te da batuta si injosita, tu meriti mai mult...

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa fie groznic de timid, dar nu ma impac cu lipsa salutului, nu e corect nici sa nu te salute la scoala.Saluta-l tu...
Si,incearca sa ii spui ce te deranjeaza,fie cand esti cu el,fie pe mess.
Te umileste,de fapt,e ca si cum i-ar fi rusine cu tine si nu e corect deloc.
Nu o lua neaparat in nume de rau,poate ca asa e felul lui de a fi,dar,cu rabdare, daca ii explici ca ceea ce face e umilitor, sigur va intelege.Intreaba-l,el cam cum vede lucrurile, fiindca asa nu se mai poate!
Succes.

| Picasso a răspuns:

Mai...tupeul unde iti este vrei sa fi al tau, incearca sa fi un pic mai rebela, mai energica. arata ca tu ti situatia sub control...si daca nu incearca si el sa faca ceva e ca si pierdut!

| AnGeL a răspuns:

Ar trebuii sa ii explici situatia exact asa cum ne-ai descris-o noua
sigu va intelege el

| Hombre a răspuns:

Foarte bine ca nu-ti da atentie la cat esti de varza, "Toti prietenii mei imi spune sa ma despart de el" de cine sa te desparti dudă, daca intre tine si el este doar o relatie de buna ziua si nici aia mereu?

| tpuu a răspuns:

Draga mea, primeste acest mesaj, ca pe un sfapt happy.Chiar daca nu iti va conveni ceea ce voi spune sad.
Dece mai stai cu el?! raised eyebrows. Daca sunteti impreuna, de ce nici la scoala, nici in cartier nu se ataseaza mai mult de tine? Dece numai pe mess? Este clar, baiatul ori este timit ori nu stie pe ce lume traieste laughing. SINCER acum!winking.Nu mai are rost...vb intr-o zi cu el. si spune-i ce s-a intamplat, parca la scoala sau asa in general te simti ca o straina... deci dp mine daca eram in locul tau vb cu el. si daca vedeam ca dupa o zi.nu se schimba face tot asa atunci pune punct! si gata!
succes

| asa_2922 a răspuns:

Sincer o relaţie se bazează pe sinceritate, comunicare etc. sa spui mereu când nu aţi convine ceva pentru ca altfel le pui la suflet si nu e bine, mai bine fi sinceră cu tine si spune ce ai pe suflet.

Răspuns utilizator avertizat