| spyceygirl a întrebat:

Imi place de un baiat din scoala, suntem clasa a8a(in clase diferite invatam). Sunt aproape sigura ca si-a dat seama ca il plac, deoarece il privesc intens in pauze, am facut rost si de id-ul lui, dar nu am curaj sa vorbesc cu el.Am vorbit de cateva ori cand eram pe la sfarsitul clasei a7a(doar de genu, buna, cf si el spunea dupa brb, si nu mai discutam nimic)pe vremea aeea nu prea imi dadea atentie.Acum parca s-a shimbat, se uita si el la mine in pauze, ma priveste(nu stiu daca asa...ca stie ca mie imi place de el sau pentru ca ma simpatizeaza).
Acum problema mea sunt prietenii lui, care sunt mai.(de bani gata, si care fac "misto"), este unul mai.care ma cam deranjeaza, iar eu nu il pot saluta in pauze pentru ca este mereu cu ei, si imi e ...rusine sau nu stiu cum...crying, daca as incepe o discutie cu el pe mess nu stiu ce sa ii spun in afara de buna si ce face (el nu a intrat niciodata pe mine, sa imi spuna buna, de aceea am dubii ca nu ii place de mine). va rog ajutati-ma... vreau sa fim prieteni, sa ne salutam, sa fim impreuna(nu vreau nimic neserios, adica doar sa ne sarutam, nimic mai mult, doar ceva potrivit pentru varsta noastra (14 ani si 8 luni)...astept sfaturile voastre!winking

Răspuns Câştigător
| Aly07 a răspuns:

Mai intai ar trebui sa-l intrebi daca are prietena si asa iti va fi mai usor pentru ca sigur isi va da seama c vrei (daca nu cumva e prost sau pur si simplu nu isi da seama), dar pe mess si in privinta prietenilor lui hmm ar trebui sa incerci sa-i ignori. Dar inca un fapt important ar fi acela sa te placa si el, nu vreau sa te supar sau sa te descurajez dar daca nu te place e putin aiurea pentru ca o relatie se bazeaza pe sentimentele a 2 persoane. Revenim, inca o modalitate ar fi sa incepi o discutzie cu el despre liceu, unde ar vrea el sa intre si continuati "poate intru si eu acolo " sau ii spui unde vrei sa intri tu, chiar daca nu te intreaba si continuati asa dar incearca sa nu-l plictisesti (nici un baiat nu suportawinking ). Toate discutiile le purtati cel mai bine pe mess e mai usor (parere). Sper ca o sa te ajute sfaturile mele. Succes!

8 răspunsuri:
| AnaisC a răspuns:

Buna, e o intamplare si un caz destul de intalnit la adolescenty, pai ia-ty gasca de fete o fusta cat mai scurta(rosie), daca ai, treci pe langa el, si loveste-l usor, peste umor, fara ai da atentye, apoi treci mai departe, crede-ma te va baga in seama, in ziua urmatoare nu-l baga in seama si nu parea prea entuziasta, asata ii face pe bayety sa creada ca sunt importanty, poti sa bagy in seama alti baieti, mai mult decat pe el, asta yi va atrage atentya asupra te, nu vb cu el, fa asta mai multe zile, yar cand treci pe langa el foarte ingamfata, fa-te ca scapi ceva, de exemplul, gllosul, apleacate, aratandu-typosteriorul, fa asta vreo 2 zile, crede-ma vei fi singura fata din scoala pentru el...Succes

| viatadecacatt a răspuns:

E cam incurcatura cand iti place de un baiat din scoala, pentru ca mereu vor exista "vipere" care te vor lua la misto sau cine stie vor incerca sa te desparta de persoana respectiva.
Poate ca el nu te baga in seama pe mess pentru ca este mai timid, am intalnit destui baieti asa.
Dupa cate spui se vede ca iti place de el, acum nu strica daca incerci sa vorbesti cu el pe mess, cate putin asa si sa vezi ce reactie are.In cazul in care iese ceva, nu fi timida sa treceti unul pe langa altul decat sa va salutati sau nici sa nu va bagati in seama, nu asa se face intr-o relatie, lasa-l pe prostul ala care zici tu mereu ca e cu el nu il baga in seama.
Si cazul al doilea, nu te gandi ca o sa dai gres, speranta moare ultima!
Succes.

| viatadecacatt a răspuns:

A da si evita treaba cu"buna cf"laughing
Pti sa zici decat buna si treci direct la subiect!
E plictisitor cand te intreaba cineva"ce faci".

| roox a răspuns:

Ai grijă să nu afle de la alţii că-l placiwinking
Cel mai bine e să-i zici în faţă.
Bafta!winking

| roox a răspuns:

Dar dacă îi zici ia-l undeva unde să nu vă vadă nimeni că s-ar putea dacă e cu baieţii să zică chestii de genu':"da-o-n măsa", etc ohappy

| ChibiRose a răspuns:

Paiii,,,, in primul rand nu trebuie sa-i iei in semaam pe prietenii lui, ei nu conteaza. Apoi iti faci curaj si il intrebi direct daca vrea sa fii cu el! Le plac fetele indraznete(cer aprobarea baietilor aici). Eu ma straduiam sa-i spun unui baiat ca il plac, dar o prietena a venit la el, l-a luat de cravata si i-a zis:Te iubesc! si i-a tras un sarut de l-a lasat masca si acum sunt impreuna! Asa se face! Iar prietenii lui sunt niste nimeni, nu-i lua in seama!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie sarutat,. tu pisipoanca. vezi-ti de scoala. ce iti trebuie baieti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca il placi poate atunci iti da mai mare atentie si poate ajungeti sa fiti iubytzi! andreea