| Kristinake a întrebat:

treaba e ca-mi place de un baiat, care anul trecut mi-a propus sa ne combinam insa am refuzat, eram prea timida, na.Si acum au reinviat sentimentele, i'am spus unei prietene comune, si ea zice, ca dupa scoala sa vorbesc cu el, si sa'i spun ce simt.Insa treaba e ca, nu prea am destul curaj, pe mess nu prea intra fb la fel, avusem nr lui dar l-am sters, suntem in aceiasi scoala, clase paralele. Voi ce ziceti? happy

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Prindel pe hol laughing si spune-i ce ai de pierdut nimichappy. stie pr ta ceva de iti spune sa te duci ai incredere in ea.cu timiditatea pierzi nu castigi niciodatasad.

| HolyPotato a răspuns:

Esti in aceeasi situatie in care s-a aflat si prietena mea cea mai buna. Am sa-ti spun si tie ce i-am zis si ei: Spune-i ce simti pentru ca exista posibilitatea ca el sa te mai placa dar sunt sanse de 50%. Insa nu sti daca nu incerci. Te vei intreba pentru mult timp cum ar fi fost daca ai fi incercat.
Iti pot spune cum s-a intamplat in cele dinurma cu prietena mea: L-a intrebat pe prietenul lui cel mai bun daca ii mai place de ea. La ea raspunsul a fost negativ si a fost dezamagita, dar nu a regretat faptul ca a incercat. Si in plus, la tine finalul poate fi diferitwinking Deci DA ar trebui sa-i spui, in opinia meahappy

| Spiiriduş a răspuns:

Heii :* Pai spune-i sincer ce simti pentru el.si lasa timiditatea :*. Daca nu ii o sa-ii spui poate o sa regreti happy. Succes :*.

| Mafiika a răspuns:

Mai intii incearca sa intri in vorba cu el dupa care il intrebi daca i place de cineva iar daca el iti raspunde at spune-i si tuu