| Kristinake a întrebat:

treaba e ca-mi place de un baiat, care anul trecut mi-a propus sa ne combinam insa am refuzat, eram prea timida, na.Si acum au reinviat sentimentele, i'am spus unei prietene comune, si ea zice, ca dupa scoala sa vorbesc cu el, si sa'i spun ce simt.Insa treaba e ca, nu prea am destul curaj, pe mess nu prea intra fb la fel, suntem in aceiasi scoala, clase paralele.Am si recuperat nr lui de la un prieten. Voi ce ziceti?

5 răspunsuri:
| cryssu2008 a răspuns:

Suna-l si da-i intalnire in parc, sau la un suc ceva. Spune-i ca ai aflat ceva si trebuie sa ii spui urgent, dar nu poti la telefon. Si cand te intalnesti cu el, ii zici ca ai aflat ca lui ii place de tine, si de altfel si tie de el. Spune-i in fata nu la telefon sau prin mesaje.

P.S. Sa imi trimiti un mesaj sa imi zici cum a fost! Succes!winking

| irina41099 a răspuns:

Eu zic mai intai sa afli daca te mai place si dupa aia sa vb cu el.

| EaDuduTza a răspuns:

Pai daca te iubea anul trecut la sigur te iubeste si acum, am avut si eu asa situatie, o amika mi-a zis sa iau 50 gr de vin alb si sa'i sun, asa am procedat, ma simteam ff curajoasa si a mers relatia, aseaca procedeaza si tu la felbig grin

| OnMyDreamWay a răspuns:

Buna...sunt in aceeasi situatie.Anul trecut am fost si eu prea timida sa accept intilnirea cu el si dupa aceea am ramas doar prieteni, vorbim des pe net.el are prietena cu care ba e impreuna ba nu...eu inca ma sentimente pentru el,dar daca e cuplat nu ma'i pot face nimic.

Eu ti'as zice sa vorbesti cu el pe net intii de toate, sa vezi ce si cum, apoi cred ca urmeaza sa faci tu 1 pas!

| deea_1939 a răspuns:

Afla daca mai are sentimente pentru tine. Daca da.ai putea sa ii dai un sms (este mai usor daca esti timida) sau un telefon sa va intalniti in parc sau sa mergeti intr-o zi am2. la scoala.succes sa ne spui ce ai facut:*