| anutza08 a întrebat:

Buna:* Trec printr-o faza foarte nasoala, in sensul ca nu imi gasesc locul si nu stiu ce sa fac. Am un prieten de cam 11 luni prin care am trecut prin multe, dar de o luna cam asa l-am scapat din mana in sensul in care noi chiar numai vorbim ca la inceput, sta cu prietenii lui toata ziua iar la ora 10 seara ma scoate afara 10 minute dupa care pleaca acasa pentru ca il cheama ai lui.Nu stiu nimic de el toata ziua iar seara ma suna sa vb si adoarme, imi da msj cu "ce fac"ii raspund si nu imi raspunde, mai bine nu mai da deloc Acum o luna a facut o prostie mare, asa ca eu mi-am pierdut increderea in el si nu prea ma intereseaza ce mai face desii stau cu ochii tot timpul pe telefon, ii raspund la mesaje instantaneu, ma enervez cand nu raspunde la tel sau cand vorbeste cu cineva si eu incerc sa il sun. Numai am acelasi interes pentru el si stie chestia asta, dar mereu cand ne certam stam si cat o saptaman fara sa vb, dar tot el ma cauta. Chestia asta ma scate din minti ca nu pot discuta cu el in niciun fel nici fata in fata, nici la tel ( ori schimba subiectul, ori adoarme subit). Nu stiu ce vrea de la mine, nu arata ca il intereseaza, dar nici nu ma lasa sa plec. Ziua imi este ok, mi-o petrec cu fetele din orgoliu pentru ca el isi petrece ziua cu amicii lui, dar noapte ma gandesc la ce a fost si ce a ramas acum. Poate si eu sunt vinovata, dar din tot sufletul v-a zic ca am incercat din rasputeri sa mentin cat de cat pe o linie de plutire relatia. Eu nu il mai caut, m-a cauta el cand vrea, doar ca sa nu il cicalesc sa se plictiseasca. Acum cateva zile mi-a zis"ce s-a intamplat ci noi de numai vorbim asa. Voi ce ati face?

7 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Pai e o situatie delicata crede-ma, nu vreau sa anticipez ce se va intampla, eu te sfatuiesc incearca in contunare si vorbeste cu el dar mai autoritara si intreaba-l daca isi mai doreste sa fiti impreuna si de ce ce comporta asa "rece si "distant"de tine(parerea mea)

| anonima3389 a răspuns:

Intrebarea mea este :cu ce a gresit de ti-ai pierdut increderea in el? daca te-a inselat,eu zic sa nu mai continui relatia,nu merita. daca nu, vorbeste cu el, discutati fata in fata, daca vezi ca te evita atunci nu-l mai baga in seama, ii spui ca u nu vrei o astfel de relatie.

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Eu...nu iti spun, imi anuleaza contullaughing
Oricum da-i pace, ie un tampit, profita de tine, trebuia sa se dea mare cu ceva in fata prieteniilor lui.
Ignoral, nu ii mai spune nimic si lasa-l sa se aplece in genunchi dupa tine iar dupa ce face asta, sa ii razi in fata si sa iti cauti pe altcinevalaughing
Succeswinking

| AngelGirl5 a răspuns:

Doamne... e clar ca tu inca mai ti la el si-l mai iubesti, doar ca te-ai saturat sa suferi. Sfatul meu este sa-l lasi sa plece. Sa nu ii mai raspunzi la telefon si gata. Sa stea cu prietenii lui, o sa vada el mai tarziu cand n-o sa se mai poata face nimic.
Tu incearca sa fi tare si sa uiti de el oh go on. nu merita! :*

| Claudia1397 a răspuns:

Parerea mea este sa vb cu el! daca nu intelege zii cu nu mai suporti situatia si e mai bine daca va despartiti! macar apoi nu vei regreta ca nu ai incercat! lasa-te cautata! asa vei intelege cu adv daca tine sau nu la tine! Fi tare! Succes!:*

| Bbyblue16 a răspuns:

Eu cred ca este o perioada prin care trec aproximativ toate perechiile. Si eu am avut o perioada in care iubitul meu nu ma mai prea cauta, nu ma mai sunat la fel de mult, nu mai vb cu mine cum vorbea la inceput, era mai mult cu prietenii lui decat cu mine. Iar eu i-am spus ca vreau sa ne despartim pentru ca nu imi place comportamentul lui, iar dupa o zi, doua tot el a venit la mine iar acum suntem impreuna de doi ani si 3 luni si ne intelegem f bine :X. Eu zic sa inceci si tu, succes! :*

| Heille a răspuns:

As vorbi cu el. fa-i o vizita surpriza si vorbeste cu el. Comunicarea e cea mai importanta intr'o relatie, nu are rost sa te agati de ceva nesigur, e mult mai bine sa clarifici situatia, asa vei stii si tu ce sa faci mai departe. Spune-i tot ce ai pe suflet, tot ce gandesti. crede-ma e mult mai bine asa. Succes!happy