| lyrics a întrebat:

Buna tuturor. a auzit cineva de firma asta "guess models fashion"?

vreau sa stiu daca e ceva serios si daca se merita sa investesti bani ca fotomodel.pls help.multumesc www.guessmodelsfashion.com acesta este site-ul

6 răspunsuri:
| lyrics explică:

@nighter nici nu m-am gandit sa fac o cariera in domeniul acesta.contractul e doar pe 2 ani.ideea e ca ma interesa daca a mai auzit cineva de firma asta si daca e serioasa.o ruda a auzit ca cineva a cam luat "teapa".s-a ales cu doar cateva poze si atat din multele "promisiuni" facute de angajator.

| nighter a răspuns:

Probabil ca merita, dar dupa 25 de ani ce o sa faci? Vin fetele frumoase din alta generatie si tu iesi la pensie. Ar fi bine sa te pregatesti pentru ceva si sa faci modelling in paralel, ca o a doua profesie. Nu sa fie o prioritate. Daca e pe primul plan modellingul... e trist happy Cred eu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu ce reprezinta aceasta firma, dar te sfatui sa nu prea te increzi in asa fel de chestii pentru ca de multe ori poate sa se termine cu nu chiar bine. Nu vreau sa te sperii, dar fii atenta, pentru ca sunt si asa-zisele ''firme'' de modele care, dupa casting/selectie si o imediata sesie foto in costum de baie (pentru a analiza fizicul), poate sa fie si un ''transfer'' de carne vie peste hotare. Mai sunt si conducatorii de firme care de multe ori pentru a trece pe lista fetele ca fotomodel, le cere sa-i treaca mai intai prin pat. Eu zic sa te informezi bine despre ce reprezinta aceasta firma din surse oficiale, care verifica legalitatea companiilor/firmelor ce va stau la indoiala. Si totusi zic sa te gandesti sa optezi pentru ceva mult mai serios in viata, o profesie cu statut sigur si de viitor. Cred ca viata unui model seamana a o garderoba plina cu haine pe care le schimbi foarte des, exact ca pe podium. In plus ca exista oricand riscul sa fii descalificata pentru ca vin alte fotomodele. Dar daca doresti cu adevarat sa fii model, vezi si tu, gandeste si cantareste bine.Bafta!

| Soranadalia a răspuns:

Da eu lucrez cu agentia de 1 an si jumatate, au sediu si la Bucuresti si am activitati.intr-adevar si la mine a durat ceva pana m-au promovat dar a meritat.deci poti sta linistita ai incredere ca merita.

| PaPy07 a răspuns:

Sincer sa-ti spun.eu nu am incredere in ei.eu m-am inscris la ei.si acum ast un rasp de la ei.eu te sfatuiesc sa nu te complici degeaba

| Cazan_Raluca_1978 a răspuns:

Intrebarea ta a fost pusa de mult, dar si un raspuns tarziu poate te salveaza. Nu sunt o firma serioasa. Dupa ce si-au strans banii de contracte s-au evaporat din Buzau. Cu fiul meu au incheiat contract pe doi ani de zile contra sumei de 800Ron. Si-au luat banii, si au disparut dupa cateva cursuri tinute la o adresa din Cuza Voda Buzau. Si-au facut reclama in ziar, au publicat un numar de telefon si o adresa de site care nu mai sunt valabile. Nu va ardeti cu agentia guess models asa cum am facut noi. Fac frauda su furt, nu-i intereseaza nimic decat banii dumneavoastra.