| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor! Acum 3 saptamani am facut sex neprotejat cu iubitul meu si el tot spune ca nu si-a dat drumul ca a scos-o la timp.Eu pana acum nu am avut niciun simptom de sarcina, tinand cont ca au trecut 3 saptamani.Ieri dupa ce am urinat, am vazut ca mi-a curs un cheag de sange rosu foarte aprins, dar dupa aceea nu a mai curs nimic.Azi de dimineata am vazut pe chilot ca mi-a curs ceva maro dar foarte putin.Nu am nici simptome cum ca ar trebui sa vina menstruatia, eu nu am menstruatie regulata.Din ce cauza ar putea fi aceasta scurgere?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cine stie... avand un ciclu de tip neregulat nu are sens sa ne dam cu presupusul.

De ce nu faci un test de sarcina?

De ce nu astepti sa vezi daca iti vine ciclul sau nu?

De ce nu invatati sa va protejati, ca sa nu mai riscati sarcini nedorite?

| sofisis a răspuns:

Asta cu scosul la timp e foarte riscanta. O data pentru ca si lichidul pre-ejaculator poate contine spermatozoizi si o data pentru ca unii barbati elimina sperma fara sa isi dea seama inainte sa ejaculeze propriu zis.
Deci...sarcina poate aparea.
Fa-ti un test de sarcina.

| Robert2526 a răspuns:

Sarcina nu este, dar probabil ai ceva probleme hormonale. Ar trebui sa iti faci o programare la endocrinologie