| Corinne a întrebat:

Am avut o relatie cu un baiat de aproximativ 4 luni.In acele 4 luni au fost si certuri si momente frumoase dar din pacate nu am mai vrut sa continui aceasta relatie deoarece, mai exact sambata seara am avut un mic conflict. L-am rugat sa ma lese sa ma linistesc sa nu se ajunga la mai rau. Dupa acest incident am iesit de pe mess tot gandindu-ma ca la fel face si el si vom vorbi maine. Dar nu o fost asa! Imediat dupa aceea el vorbeste cu o fata de care zicea in urma cu o saptamana ca este propria lui verisoara. Au vorbit multe printre care s-a ajuns la subiectul de a se culca ei doi. In acea conversatie pe mess se vedea ca acest lucru e ceva serios.Nu a vorbit de nimic rau despre mine acelei fete (mentionez ca o cunosc pe acea fata si ea stie ca sunt prietena lui) dar m-a deranjat enorm de mult conversatia lor ca intre "verisori
". Despre aceasta conversatie am aflat a 2a zi dimineata din propria lui arhiva. L-am sunat imediat, mi-ar recunoscut, iar acum (zice el) ca regreta enorm si ca ma iubeste doar pe mine.Am discutat si plangea la telefon ceea ce m-a inmuiat putin dar nu foarte mult, spunea ca a facut doar misto dar nu stiu ce sa cred sad de aceea vreau va intreb pe voi ce sa fac? crying sa-i mai dau o sansa? credeti ca merita? sunt derutata sad conversatia aceea era prea adevarata nu parea a fii misto sad voi ce credeti? big grin

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Certurile voastre cam dau de inteles ca nu va potriviti desi sunteti indragostiti.

Tu nu mai ai incredere, el se joaca de-a relatia cu alta...gandeste-te bine daca chiar merita.

| MissL a răspuns:

Din dragostea ta s-a nascut putina gelozie, lucru perfect normal si bine ca s-a intamplat, ceea ce te-a facut sa intelegi ca discutia cu tipa aceea era serioasa. incerca sa-i ceri cateva expicatii despre "verisoara " lui adica asa vorbesti cu vara`ta?straight face sa fim seriosi...
Faptul ca plangea la telefon a putut fi o prefacatorie sa te inmoaie vb ta, sau putea fi real, oricum ca s-a prefacut sau nu. a facut-o cu scopul de a nu te pierde. Eu in locul lui i-as mai oferi i sansa. explicandu-i ca au mai fost certuri intre noi, si asta ti-a zdruncinat increderea in el, el poate lupta pentru tine sa iti recastige increderea. Si pune-i conditii... spune-i ca este ultima data cand il mai ierti pana iti recapetzi increderea in el, data viitoare cand calca pe bec, ca si acum, e liber sa se culce cu vara`sa vecina`sa sau cine vrea el.
Ai grija ce faci, gandeste`te bine inainte sa iei o decizie :*

| Corinne explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! big hug Am uitat sa va mai spun ca el a specificat ca (cica) ar fi vrut sa afle mai multe despre respectiva fata si acea conversatie a fost la vrajeala straight face Eu nu cred nici acum, pentru ca au mers prea mult si a durat mult timp acea conversatie.Eu stiu ca nu e mult 4 luni de relatie dar tin la el si imi e chiar foarte greu sa trec peste asta si mai ales sa il iert. Ma gandeam sa mai stam asa despartiti macar mai o saptamana si in tot acest timp sa-mi dau seama daca chiar ma iubeste sau nu sad acum nu stiu ce va fi. Va multumesc pentru sfaturile voastre care m-au ajutat enorm >big grin

| AngelaRAmona a răspuns:

Baga de o pauza.MAcar asa se gandeste si el la ce a facut. Daca chiar tine la tine o sa se schimbe.Incearca sa vezi daca se schimba ceva in relatia voastra, daca nu mai apar certuri. Daca vezi ca el incepe sa fie mai iertator si iubitor .ok.Atunci continuati relatia.Inseamna ca si-a dat seama si incearca sa te pretuiasca mai mult.Dar daca vezi ca mai face in genul: mofturi, se raceste, ii face complimente altei fete, atunci renunta la el. DAca nu se poate abtine inseamna ca nu e pregatit sa fie cu tine.Asteapta sa vezi ce se intampla. PS: nu toate relatiile sunt menite sa mearga.Fii bucuroasa ca ai descoperit ce fel de persoana este pana a pune mai mult suflet

| Luca_9691 a răspuns:

4 luni nu este un timp foarte mare, eu am avut o relatie de 9 luni si a luat sfarsit...eu cred ca mai sunt baieti carora sa le poti castiga increderea si sa ai o relatie mai buna decat aceasta...dar bineinteles daca simti ca il iubesti atat de tare atunci cauta o cale sa repari situatia si sa fiti cum erati inainte