| Ramonica111 a întrebat:

Buna tuturor. Am avut o relație de 12 ani care s-a încheiat pentru ca eu am cunoscut alt barbat, iar in clipa aceea am renunțat la vechea relație.Am trait asa de frumos cu acest barbat încât mi-am pierdut si ultimul gram de creier:am pierdut o viata de lux, aveam masina, bani, imi făcea toate poftele si cam atat.Ce am căutat:un barbat care mi-a oferit atentie, dragoste care intr-un final dupa 1an si 7 luni m-a înșelat de nenumărate ori si de fiecare data il iertam pentru ca il iubeam si nu suportam sa il pierd. Ultima oara aveam bănuiala ca ma inșeală asa ca am condus 800 km sa ma conving si asa a fost mai rau, m-a si agresat, am pierdut un job, am pierdut o facultate, am pierdut relația cu ai mei părinți, am pierdut pe vechiul meu prieten care imi oferea mult si nu am vazut.M-a dărâmat despărțirea asta si simt ca mor in fiecare zi, simt ca viata mea nu mai are sens, nu pot sa realizez nici o activitate simt ca viata mea este lipsită de sens

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand faci greseli in viata ajungi sa le regreti si sa suferi, dar viata merge inainte si fara oamenii care ne-au inselat, mai ales ca tu singura ai ales sa calci peste toata lumea, sa nu-ti pese de ei si sa alergi dupa un barbat care nu a meritat.

Viata asta este o mare de incercari si decizii si cum tu ai facut multe greseli in viata, poate ca este bine sa inveti de la ele si sa nu le mai repeti niciodata.

Te intorci acasa la parinti si-ti ceri iertare lor, iti iei alt job si pui mana serios sa castigi bani cinstit si normal ca orice fata cuminte si in final, speri sa gasesti un baiat care sa te iubeasca si sa te vrea, asa cum esti.

| mihai69 a răspuns:

Ok. Și întrebarea este?
Oricum, ai trecut prin cam toate. Rămâne să te aduni și să mergi mai departe.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca iti permiti, asteapta o perioada cat sa te linistesti si apoi incearca usor usor sa iti reiei activitatile obisnuite: sa iti cauti alt job, sa reiei studiul la facultate si sa o termini, sa refaci legatura cu parintii tai etc.Nu dispera, vor trece toate daca te mentii calma si nu dai curs gandurilor negre.Iar data viitoare stabileste-ti prioritatile, nu mai da vrabia din mana pe cioara vopsita si fii cu capul pe umeri.

| relian a răspuns:

Nu inteleg de ce te plingi, ai primit exact ce ai meritat. Pe viitor sa te inveti sa respecti oamenii, sa respectii barbatii, nu sai inseli cu primul aparut dupa mai stiu eu ce ploaie.

De aia ti sa intimnplat asta, pentru ca ai inselat pe ala ce ai stat cu el 14 ani, nu te-ai desp[artit de el, apoi l-ai gasit pe asta nou.Deci tu in timp ce erai cu un barbat, mai umblai si cu altul, asa ca in situatii de astea primesti cum am spus ce meriti.

Eu nu cred ca chestii religioase, superstitii, dar din ce am observat, asa se intampla si stii de ce?
Nu din cauza ca ar exista cineva si ca te baga sa platesti pentru relele ce le faci, nici pomeneala.

Lucrurile is simple.Tu ai avut o relatie bazata asa pe "sa fie acolo" nu ai fost atrasa de ala, nu erai indragostita la nebunie etc. asa este?

Poate ca il placeai nitel, dar nu era barbatul visat de tine.

SAtunci care e barbatu visat de tine? Este asta ce l-ai gasit in timp ce erai cu alantu, este ala cu care l-ai inselat pe primul laughing
Esti atrasa de barbati genul astuia care ti-a facut felul, asta este raspunsul, simplu, cum am spus.

Fiecare femeie, barbat este atras de un partener ce are un anume caracter, care are ujn anume fizic, de aia se intampla astfel de chestii.

Daca ai auzit o zicala care spujne cam, asa : cine a mai patit o va mai pati, cine a mai facut o va mai face ok? Tu o sa faci la fel si in viitor, adica esti capabila sa inseli, f usor, mai ales atunci cand apare cel care iti va pune capac laughing ca urmare vei mai face ce ai mai facut si ti se va mai intampla ce ti se intimnpla acum.

Cam despre asta sta vorba. Spun asta din f multe observatii si din ce am citit de la altii care au facut observatii pe timp f lung, zeci, sute, mii de ani.

In sf asta e viata, poate ca nu te-ai putut nici tu controla, eu inteleg, cand e sa te indragostesti nu mai vezi, nu mai auzi, degeaba tipa la tine altii, degeaba spun parintii ca nu-i bine, prietenii etc.
Tu o sa faci mereu tot ce stii, ori ce esti minata sa faci de chimicalele din corp, astea care te innebunesc.

E naspa senzatia, acum poate intelegi si tu ce a simtit ala cea stat cu tine 14 ani, nu stiu daca o sa fie ca o lectie, pentru ca indiferent de cate ori o faci, nu o sa mai tii cont de ce s-a intamplat.

| relian a răspuns:

Aha, esti noua pe aici, ai intrat pentru ca nu mai stii ce sa faci, cui sa iti spui durerea.
Mda cam naspa, dar asta e viata. Gindeste cum s-a simtit fostul, mai ales ca a stat cu tine 12 ani parca, tu ai stat cu asta nou nici 2 ani si deja esti terminata.
Esti terminata pentru ca ti-a placut de el, la fel a fost si fostul terminat, i-a placut de tine.

Singurul care nu se simte rau este fostul nr 2 laughing pe asta il doare la basca, nici acolo.
Urit din partea ta ce ai facut, urit din partea astuia ce te-a lasat, foarte urit, dar dupa cum observi si tu, voi aveti chestii in comun, nu doar ca v-ati placut, cel putin tu l-ai placut f mult, te-ai indragostit lulea de el, ai lasat, eventual inselat pe primul, apoi acelasi lucru la facut asta cu tine acum, te-a inselat, te-a lasat.

Cu parintii tai o sa fie in regula, o sa treaca, o sa reiei relatiile dupa ceva timp, depinde cit o sa dureze chestia asta la tine.Asta nu stie nimeni, nici tu, mai ales daca nu ai mai trecut prin asa ceva.

Dar parintii or sa fie acolo pentru tine, prietenii la fel, nimeni nu te poate ajuta, indiferent ce faci, cu cine vorbesti, ce activitati ai, nu poti uita asa intr-o clipita, trebuie sa stai si sa suferi, va trece, vei uita, o sa gasesti pe altul, care la fel te va lasa laughing sau vei gasi tu altul, ca si primul, pe care iar il vei lasa, cand va aparea iar Harap Alb, ala o sa te lase si iar o sa o iei de la capat.

Pina cand? O sa vezi tu, depinde citi ani ai, daca esti tinara, o vei pati si la 50 de ani, chiar ce am fost martor la asa ceva, o femeie de anii astia asa a patit ca si tine, dar si ea la rindu ei era cu cineva tot asa ceva ani impreuna, la lasat ca aparuse Fat Frumos, dupa nici un an a fost ea lasata la rindu ei laughing cascadorii plinsului.
De regula astea apar la cei mai trecuti de 30 de ani, aia tineri trec mai repede, nu se implica in astfel de aventuri, nu au experineta de viata, sexuala etc, nu prea stiu exact ce vor de la partener.

Ce poti sa faci, sa discuti asa cu cine gasesti, sa iti umpli timpul cu ceva, dar noaptea e jale, atunci singura esti in fata intregii situatii si te termina gindurile alea.
Asa ca mergi la job, cred ca ai unu, si cam asta e tot ce poti face.Doare, o sa treaca, cum zic nu te poate ajuta absolut nimeni.

Ce mai poti face? Mergi la munca, dupa vii acasa, te uiti la seriale pe Netflix laughing mai is unele seriale si pe alte canale de genul asta, trece timpul, asterne parfu, o sa iti revii.

Daca ma injuri asta e, macar invata sa respecti barbatii cand esti intr-o relatie cu ei, chiar de nu iti plac asa de mult.

Pe viitor cauta sa te incurci doara cu barbati care te atrag, nu te mai incurca cu altii care is asa si asa, hai ca o merge si asta, nu, pentru ca o sa ranesti iar pe altul.
Casca bine urechile la ala cu care urmeaza sa te incurci, cauta sa vezi ce intentii are, verifica-i trecutu, asa prin conversatii subtile, pentru ca barbatii astia sau femeiule care aarata bine, sau is atragatori, de regula au alte bube, is usurateci, is mai cu figuri, cum am zis au alte lipsuri.

De asemenea ar trebui sa te intrebi ce nu ai tu bun.De ce spun asta? Spun pentru ca ala s-a dus dupa altele, desi te avea pe tine.Un barbat nu iseala femeia daca are acasa cei trebuie, asta sa retii.

Faptul ca v-ati placut, asta sa datorat atractiei dintre voi, ma refer atractie fizica, fara sa stii cum este partenerul la pat, ce caracter are etc.
Astea le vezi asa in timp, ioti dai seama cand e sa faci ceva.Sa fiu mai direct, eu te vad pe tine, vai arati bine, ma atragi fizic, is innebunit dupa tine, poate si-o tu dupa mine.

Asta nu-i tot, de abia dupa urmeaza asdevarul, adica te sarut bine, sau tu saruti bine, esti compatibila la pat, te pricepi, sau el se pricepe si etc,
Astea nu ai de unde sa le stii. Unia nusi dau seama asa rapid cum e parteneru, decat dupa ce trece un timp, atunci vede, sau isi da seama ca cea observat sau simtit mai la inceput este asa cum e si ca el sau ea vrea altceva.

Si daca nu-i place cum saruti, te lasa.Eu am intilnit femei care sincer iti zic nu mi-a placut cum saruta laughing
Eu niciodata nu am avut plingere din pctul asta de vedere, ba toate mi-au zis de unde am invatat sa ma sarut asa laughing
Iti spun astea pentru ca toate conteaza. Apoi la sex, ceva nu la multumit, sigur este vorba despre sex.

Nu te gindi oare ce nu eu fi placind, dar te asigur ca aici a fost problema si asta la tine.
Fizic el tea placut, pentru ca asa ai spus te-ai simtit sau v-ati simtit minunat o vreme.
Asta arata ca fizic v-ati placut, aici nu-s probleme.Dar a urmat sex, discutii, caracter, aici ar fi problema la tine.Ppt ca tu pe el l-ai placut in toate, odata ce esti terminata dupa el.

Asa ca s-ar putea ca tu sa ai ceva probleme, ori carater, ori sexual, ori poate ca nu ai probleme si ca el cauta altceva.

Dar daca cauta altceva, de ce nu ti-a spus, nu? Fata draga hai sa facem anale laughing sau mais tiu eu orale etc, asta in cazul ca tu nu faceai cu el asa ceva, iar el avea fantezii genul asta.

In cazu asta tu esti ok, ala e dus cu pluta, doar am spus posibile cauze, doar tu stii ce ati facut, ce nati facut.
Dar ma cam indoiesc ca nai fi facut tu ceva, odata ce esti, sau erai in limba dupa respectivu.

Chestia e ca el te-a lasat pe tine, asta arata ca avea toate tiglele pe casa, pentru ca de nu ar fi avut, l-ai fi lasat tu pe el.
Ma refer sa fie gelos, sa fie genul care controleaza orice, sa nu iesi, sa nu faci sa nu dregi, etc

El te-a lasat, asta arata ce am spus, ceva nu i-a placut la tine, ceva peste care na putut sa treaca si cam asta a fost, s-a dus la altele sa ia, sau sa faca.

Mai is barbati care asa fac, inseala etc, sau care azi cu una miine cu alta, nu-s multi dar sunt si asa.
Deja faptul e consumat, tu esti singurica, ranita, asta e se intampla, viata tea taxat, sau mai bine spus tu singura te-ai taxat prin ce ai facut, ce ai ales.

Nu alege altii pentru noi, alegem noi, apoi daca e rau, macar nu ai pe cine da vina, doar ca suferi.
Tu spui ca ai p[ierdut mai multe, ma refer la scoala, aia nu stiu ce ai facut, dar de ai renuntat la scoala pentru un barbat, atunci e naspa, gindesti aiurea.
Nu renunti la scoiala pentru nimic in lumea asta, indiferent cine ar fi.In rest cu parintii, aia nu se pune, aia is acolo, te asteapta, o sa te ajute mereu.
Ca avea fostul primul situatie finaciara buna, nici aia nu se pune, adica nu era meritu tau acolo, nici nu stii ce urma sa se intimple, mai ales ca nu erai indragostita de el.

Nu inteleg cum uni oameni, in special femei, mai multe is femeile care se implica in relatii, unde ea nu-l place pe barbat, dar totusi vrea relatie, de ce faceti asta?

Barbati nu prea am vazut asa sa faca asta, adica sa stea cu o femeie care sa nu-i placa, sa nu il atraga.
Tu de ce ai stata cu primul fostul 12 ani? Sincer acum, daca n-ai fost atrasa de el fizic, cum de ai putut sa stai cu el, sa te saruti, sa faci sex etc?
Eu nici sa ma sarut cu o tipa care nu mar atrage nu pot, pur si simplu nu pot laughing stiu ca sunt destui barbati care fac sex, fara sai atraga o femeie, banui ca aia is de astia gen animale laughing dar la mine nu asa merge.

Cum spun ma vad, citesc intimplari ca si a ta si nu pot sa ma bag in pielea voastra, cum de stati cu barbati care nu va atrag, care nu va plac?

| anonim3248 a răspuns:

Tu ești tipul de femeie pe care un bărbat normal o blochează și o uită în 5 minute.

Motivul - am condus 800 km sa ma conving

Adică ești genul de femeie de care NU poate scăpa un bărbat.

| anonim3248 a răspuns:

Una ca tine așa făcea

- dădea telefon seara beată și spunea că se aruncă de la balcon dacă bărbatul nu se duce imediat la ea

- se ducea bărbatul la ea - se băteau la început din cauza istericalelor femeii

- după bătaie cu aruncat de lucruri făceau sex în așa hal și toată noaptea că a 2 zi intrau în reparații amândoi 2 - 3 zile

După câteva zile iar suna femeia și spunea că se aruncă de la balcon și iar făceau ce am scris.

NU putea bărbatul să scape de aia și așa au tot făcut mai mult de 1 an.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Răspunsul tău se află exactă in ceaia ce ai trăit citește primele 3 rânduri cu atenție -_-

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

12 ani pentru? -_- într-o clipă l-ai șters și l-ai aruncată pentru cum spui și tu alt bărbat tu îți răspunzi singura la faptele tale da nu-ți dai seama -_-

| GeorgeCazan a răspuns:

Ai întrebarea care este?
Sau ti-ai expus greșeala, ca să nu fie repetată de altcineva?

| MariaJust a răspuns:

Îmi pare sincer rău să aud că treci printr-o perioadă atât de dificilă. Durerea și regretul pe care le simți acum sunt foarte reale și profunde, iar evenimentele prin care ai trecut sunt traumatizante.

E important să știi că nu ești singură și că există resurse și persoane dispuse să te ajute. Revenirea din astfel de situații poate dura timp, dar e posibil să îți construiești din nou o viață împlinită și fericită.