| SaNe a întrebat:

Am pierdut o relatie cu o tipa. aveam cu ea 4 luni de zile si o iubeam foarte mult amandoi aveam 15 ani si tineam foarte mult la ea ea acum s-a dus la altul iar eu am ramas prin dinafara ma simt foarte ciudat parca viata mea e trista si am un nod in gat lacrimez mereu si nu ma mai simt bine din punct de vedere psihic am inceput sa slabesc si sa mananc cat mai putin ce poate fi? va rog un sfat... cum sa ies din transa asta

Răspuns Câştigător
| LeX_6975 a răspuns:

Tinere esti la inceputul vietii prima relatie asa-i cand pui suflet si apoi fata te lasa cand iti este lumea mai draga asa patim toti cand ne despartim de pers iubita si starea care o ai tu e normala adica nu ai nimic special stai linistit ce trebuie sa faci tu este sa iesi din casa cu baietii cu prietenii du-te si te distreaza cauta alta fata las-o pe asta ca nu te merita daca o plecat la altu iti pierdeai timpul degeaba zi mersi ca o plecat acum ca nu cred ca vroiai sa plece dupa vreo 2 3 4 aniwinking atunci ce mai faceai? Solutia asta este du-te cu baietii in oras distractie fete orice numai despre fata respectiva nu`ti mai aduce aminte si tratamentul fata de ea sa fie recewinking daca vreodata te contacteaza fi indiferent si ca si cum nu conteaza pentru tine dansa.

5 răspunsuri:
| Miley a răspuns:

Eee...alte la rand nu trebuie sa fi trist ca v-ati despartit si ce asta e o iei de la capat cu alta fata... daca nu te mai vrea nu mai plange deageaba si pune mana si manancalaughinglaughinglaughing

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Cred ca timpul e cel care vindeca orice rana...asa ca trebuie sa astepti. Oricum incearca sa iesi sa cunosti persoane noi pentru ca nu se merita sa stai sa plangi dupa fosta stiind ca ea a fost in stare sa te lase pentru alt baiat.Stiu ca e usor de zis,mai greu de facut,insa peste ceva timp vei depasi aceasta pasa proasta, iar in legatura cu mancarea te sfatuiesc sa iei niste vitamine sau pur si simplu sa iti propui, sa te ambitionezi sa mananci de 3 ori pe zi. Esti constient ca daca vei mai sta in aceasta situatie nu iti va fi deloc bine, asa ca iti trebuie multa rabdare si incredere in tine pentru a depasi situatia.Incearca sa gandesti mai pozitiv.Numai bine!

| newname a răspuns:

Nu-ti mai bate capul ca e cu altul si ce bagate si tu cu alta o sa vezi ca o sa-ti fie mai bine si eu am trecut prin asta dar sa stii ca trece citeste intrebarile mele de pe TPU si vei vedea chit de mult am tinut si am iubit-o pe o fata si mi-a dat papucii si tot ma gindeam ca ce ma fac fara ea si apoi mi-am bagat in cap ca pot si fara ea e si te distreaza no mai cauta si nu-i da atentia las-o sasi vada ea de viata ei si tu deata vei vedea ca vei gasi pe cineva mai buna si te vei simti mai bine nu te mai plinge nu fi prost las-o ca nu e ea cel mai important in viata ta mai bine gandeste-te mai mult la distractii succes FUNDA

| Denis_1354 a răspuns:

Esti barbat asa ca poartate ca unul ca ne faci de ras! nu trebuie sa pui atatea sentimente intr-o relatie! treci peste ca mai is 100 ca ea.si eu is baiat si am 15 ani si nu am suferit niciodata pentru o fata ca s-a dus cu altu( si am avut f. multe relatii). Singura data cand am suferit o fost cu o blonda care o plecat in Italia, dar mi-a trecut peste 2 zilelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit ca nu e mare treaba. mi s-a intamplat si mie si avem 2 ani cu fata respectiva si am supravietuit.viata ta nu a inceput cu ea si nu se termina cu ea, e pamantul plin de fete.incearca sa-ti faci alta prietena. daca ea are pe altul sa ai si tu pe alta.nu trebuie sa ti la ea trebuie sa te faci ca ti la ea, si asa cealalta o sa fie putin geloasa.arata-i ca tu esti mai tare nu ea.