| veveritza_6920 a întrebat:

Buna tuturor.am o mare problema; mi-am inceput viata sexuala de cateva luni si menstruatia am avut-o mereu regulata.in luna martie mi-a venit regulat, adica pe 18, in aprilie pe 2 si acum suntem in mai si nu mi-a venit.mentionez ca am facut sex protejat. poate fi vorba de o raceala, deoarece am circulatia proasta si am mereu picioarele reci si mai stau fara sosete(ceea ce la mine conteaza, cateva ore daca nu am sosete ma dor ovarele)?! sau se regleazA? mi-e rusine sa merg la ginecolog cu toate ca prietenul ma preseaza cu asta.culmea este ca de cateva zile ma dor ovarele si nu-mi vine nimic. ce sa fac? am nevoie sa vorbesc si cu altcineva.

Răspuns Câştigător
| rebeca a răspuns:

Nu inteleg de ce nu vrei sa mergi la ginecolog. E pentru sanatatea ta, de fapt a voastra si asa o sa poti fii si mai linistita.Prima oara e mai greu, dar o sa vezi ce bine o sa te simti cand iesi de acolo cu raspunsurile la toate intrebarile pe care le ai.Nu trebuie amanat pentru ca nu o sa mearga nimic spre bine asa.Multa baftawinking

2 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, e posibil sa fi racita, cel mai sigur mergi la doctor pentru ca si raceala trebuie tratata cu seriozitate, daca te dor ovarele asta nu inseamna ca esti gravida. daca vrei sa stii sigur fa si un test de sarcina inainte de a merge la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni in afara doctorului nu iti poate raspunde. De ce crezi ca a facut facultatea de medicina?