| MisaMisaki123 a întrebat:

Buna tuturor!

Am o mica problema.
Am 25 de ani si sunt virgina. Treaba e ca de cate ori iubitul meu incearca sa imi atinga partea intima, chiar si cea mai mica atingere e insuportabila, chiar si cand incerc sa ma satisfac singura nu reusesc mereu ci foarte rar.
Il iubesc foarte mult pentru ca imi arata intelegere si chiar simt nevoia sa fac dragoste cu el dar sunt destul de sensibila la atingere si chiar e dureros, mai ales cand imi maseaza clit...stiti cumva care ar fi cauza?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Vezi cum e lumea?! Altele scriu ca nu simt nimic si tu esti hipersensibila!
Cauta la farmacie crema cu anestezic - cauti o tipa mai simpatica si eventual ii si spui la ce iti trebuie.
Sper sa te ajute, e ceva foarte rar ce spui tu.
Daca la atingere, dezmierdare nu suporti, pai ce ai sa te faci cand va trebui sa te penetrze si sa se rupa himenul?!
Cauta cartea "Viata intima in casnicia crestina" de doi autori americani, reeditata la o editura din Oradea, si acolo ai sa vezi cum se poate largi treptat, cu degetele, deschizatura himenala, progresiv, ca sa te doara cat mai putin dezvirginarea!
Mare atentie la igiena manuala! Si unghiile foarte scurte si curate si impecabil pilite!
Optimism si success!

8 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Esti tu mai sensibilă, poate si mai emotivă. Oricum nu e asa greu sa ai un contact sexual.

| Crackman a răspuns:

Orice început este greu.
Asa ca o sa fie o perioada scurta durere ca aia este.
După o sa fie numai bine

| AwGenetix a răspuns:

Nu rad de tine, dar cam asa se intampla cand stai prea mult. iar eu mai am o banuiala. tipul tau, e un pic cam "Dorele" in materie de...

| MisaMisaki123 explică (pentru AwGenetix):

Nu e vorba ca am stat prea mult, nu a fost usor sa ma indragostesc de cineva si na... nu pot avea contact sexual cu cineva care nu-mi place si apropo de el, crede-ma, incearca fel si fel de feluri sa ma satisfaca dar am problema asta la tingere si nu stiu ce sa fac...

| Willis a răspuns:

Ai încercat vreodată să îi spui să îți facă oral? Dacă nu, posibil să rămâi surprinsă de senzațiile pe care le vei simți. Apoi vei dori și mai mult, poate chiar să faceți un 69, iar după ce vă încingeți suficient, penetrarea pe care o dorești va fi ca cireașa de pe tort. După ce încerci asta, așteptăm răspuns favorabil de la tine. Succese nebănuite.

| MisaMisaki123 explică (pentru Willis):

Chiar imi ofera el si fara sa ii cer, numai ca nu pot rezista mai mult de 2 minute, nu suport atingerile.

| PsihoSex a răspuns (pentru MisaMisaki123):

Sa incerce mai finut la oral.