| Bastanul2018 a întrebat:

Buna tuturor. Am o mica problema. ejacularea precoce. intrebarea mea este daca iau o pastila viagra ajuta la intarzierea ejacularii? Multumesc mult! Va rog frumos fara mesaje urate! Paste fericit!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu te-ajuta. Viagra te ajuta sa ai erectie atunci cand nu ai din cauze vasculare. Este buna numai pentru cei care au, in mod cert, leziuni vasculare si nu pot obtine erectii din cauza asta. Nu influenteaza ejacularea.
Ejacularea precoce poate beneficia, pe moment, de prezervative mai groase si cu xilina, care te amortesc partial, iar, pe termen lung, de exercitii de abtinere, facute la fiecare act sexual si masturbare minim 2-3 ani.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca NU ajuta!
Viagra este recomandata ca sa produca erectie, ori tu nu ai nevoie, ca ai erectie, doar ca te scapi pe tine prea devreme.
Este normal sa ti se intample asta cand esti la inceput de viata sexuala, mai tarziu capeti experinta si te poti concentra, controland erectia si ejacularea.

| Freya1 a răspuns:

Nu.Mergi la medic va sti mai bine ce sa te sfatuiasca.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Viagra se ia cand nu ti se scoala sau nu poti mentine o erectie pentru mai mult timp.