| MariusStef12 a întrebat:

Salutare!
Cred ca întrebarea asta va ajuta mai multe persoane. Ce soluții ați mai aplicat în cazul ejaculării precoce (după 20 30 de secunde de la penetrare) care sa meargă? Ma confrunt cu aceasta problema și nu știu ce sa fac?
Va mulțumesc.

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de natura problemei tale, daca este emotionala sau fiziologica.
Unori anii de masturbare excesiva duc la ejaculari precoce, dar asta se poate rezolva in timp, daca renunti sa te mai masturbezi zilnic.
Daca este o problema fiziologica, un medic urolog te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și după al doilea număr ai aceasta problema?

| MariusStef12 explică (pentru anonim_4396):

Nu am încercat pentru ca iubitei mele ii este frica de o eventuala sarcina. Ne protejam mereu cu prezervativul sa incerct sa ejaculez înainte de actul sexual?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariusStef12):

Da. Îți sugerez sa bagi o masturbare cu o ora înainte de actul sexual, dacă nici asa nu funcționează ia maraton forte cu o ora înainte de sex și baga o Emanuela, dacă nici varianta nu funcționează atunci încearcă vin rosul de butuc. Dacă nici una nu funcționează atunci trebuie sa mergi la un urolog, e posibil din anumite chestii sa te exciti prea repede. Când mai întreții un act sexual nu te grăbi, trage aer în piept, inspira, expira de mai multe ori, și tine o sticla cu apa rece lângă tine, când te incinzi bei putina apa cu pauze. Când i-o introduci scoate-o cand simți ca îți dai drumul de câteva ori, câteodată poți apasă și glandul penisului cu 2 degete timp de 8 secunde, dar nu tare.
Succes.
În rest relaxarea psihica e utila în timpul sexului.

| MariusStef12 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult de răspuns! Chiar funcționează Maraton?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariusStef12):

Sincer? Efect placebo! Mai mult vinul natural funcționează, sau celalalte chestii pe care le-am precizat, dar cu timpul, nu peste noapte.

| MariusStef12 explică (pentru anonim_4396):

Da o sa încerc sincer acum eu vin după o lunga perioada de filme și Emanuela și cred ca asta este și principala cauza pentru problema. Am incetat masturbarea și spre sa fie ok

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariusStef12):

Da, masturbarea excesiva poate fi cauza, ca,, creierul a fost setat de către propriile acțiune sa te termini cât mai fast"
Asa cum înveți creierul, asa îl și ai. Dacă îl înveți prostii în exces, și fizicul va suferi, deoarece creierul și organismul sunt în tandem, în armonie.

| MariusStef12 explică (pentru anonim_4396):

Da acum încerc sa îl dezvăț... spre ca în timp sa și reușesc mersi mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariusStef12):

Vei reuși. Creierul se poate readapta oricând cu disciplina. De multe ori sunt cauze psihologice la mijloc.

| Jonas94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Masturbarea, chiar și excesivă nu duce la ejaculare precoce.
Din contră, masturbarea desensibilizează penisul și pielea de pe el.
Ejacularea precoce apare din cauza excitabilității crescute.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jonas94):

Afectează în mod indirect.
Se intampla adesea sa existe asteptari nerealiste cu privire la performantele sexuale. Un exemplu in acest caz poate fi pornografia. Abuzul de material pornografic poate influenta perceptia celui care il face despre actul sexual, asteptarile fata de sine si fata de partener fiind deseori exagerate. In momentul in care realitatea se dovedeste cu totul altfel, chiar daca este normala, atunci apar nemultumiri si, implicit, probleme legate de actul sexual.

Astfel, in momentul in care cel in cauza observa ca ceea ce era in imaginatia sa nu corespunde cu ceea ce se petrece, erectia ii este afectata. Uneori stimulii, care au fost suficienti in trecut, au nevoie de mai mult si totul se transforma intr-un proces de cautare care indeparteaza individul de la scopul principal și anume plăcerea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jonas94):

Într-un fel ai și tu dreptate. Stresul și anxietatea, depresia sunt pe lângă excitatia propriu zisa cel mai mare inamic al ejaculării precoce.
Ai dat oricum un răspuns bun.

| Jonas94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Excitabilitatea crescută este cauza ejaculării precoce.
O erecție foarte puternică implică și ejacularea rapidă.
Nu cred că poate scăpa de această problemă fără creme sau spray-uri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jonas94):

happy

| Willis a răspuns:

Mai citisem, că pentru a nu ejacula când nu vrei, dacă se apasă puțin pe perineu, se mai amână terminarea.
Poți încerca și asta. Este zona dintre organ și anus.