| Blackwoman27 a întrebat:

Am o mica problema sper sa mi se raspunda cat mai repede posibil. Un baiat de la a6a C(eu sunt B)s-a indragostit de mine.Si moare daca nu ma vede o zi de anul trecut m-a placut si i-a zis unui baiat de a el din clasa ca ma place si dupa aia anul acesta acel baiat s-a transferat la noi si mi-a zis ca baiatul respectiv m-a place.Si nu stiu cum sa fac sa scap de el, i-am trimis si un bilet pe care i-am scris ca il urasc si sa ma lase in pace, curier a fost baiatul acela care s-a transferat recent la noi in clasa.Cand i-a dat biletul un coleg i l-a "insfacat" din mana si l-a citit cu voce tare.Si toata clasa a ras de el si l-a facut pe Adrian in tot felul.Culmea e ca inca ii place de mine desi a fost umilit de toata clasa tot la mine tine. Ce sa fac? Sunt disperata! Va rog foarte mult sa imi dati opinii.
Va multumesc!love struck
Cu respect, Ella

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Iar tu ești o needucată dacă ai procedat așa.
Foarte frumos trebuia să-l iei de o parte și să-i spui în față că nu te interesează persoana lui și ai alte preocupări nu să faci un asemenea spectacol de 2 lei!
Un om înțelege dacă comunici direct cu el nu prin intermediari!
Pa, pa.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Vorbeste cu el fata in fata nu prin biletele si spune-i ca nu vrei sa fii cu el ca vrei sa ramaneti doar amici. sau spune-i ca ai prieten si sa te lase in pacebig grin

| morena a răspuns:

Ignora-l, iar tu nu mai face pe victima, daca nu ai bunul simt sa-i spui in fata! Nu ai nici un pic de compasiune pentru cel ce te adora si mai faci de, rusine si pe intermediar?! Invata sa-ti rezolvi singura problemele!

| Smurf a răspuns:

Draguta, nici nu ma mir ca esti in clasa a sasea.Baiatul ala nu ti-a facut vreun rau, pur si simplu te simpatizeaza, e ceva nevinovat.Nu mai face pe victima ca nu te-a violat nimeni, si oricum iti place si tie situatia. Spune-i si tu elegant ca la varsta asta ai alte preocupari, cum ar fi invatatul. Zici ca i-ai scris ca il urasti? Ai oare vreun motiv pentru asta? Stii tu ce este aia ura? Nu mai folosi cuvinte aiurea.Si lasa biletele, ca nu sunteti la gradinita.

| Denis_1354 a răspuns:

Fa cum am facut eulaughing cu o fata ea vroia sa fie cu mine. i-am zis ca ma mai gandesc iar a 2 zia am luat-o si am vorbit cu ea i-am zis ca ii o fata draguta si super de treaba dar nu ii genul meuwinking poti sa faci si u la fel numa ca invers.Bafta

| eubest a răspuns:

Ca sa scapi de el fii un fel de egoista si pune-l sa faca tot felul de lucruri pentru tine sau pune-i o guma in par si o sa te uraska dar nu in timpul skolii ca s-ar putea sa i probleme cu nota la purtare fii cruda macar juma din cat sunt eu Dami si mie o funda xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti varza!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut printr-o faza foarte nasoala in care iubeam cu disperare o fata dar ea ma tot ignora.este adevarat ca nepasarea doare foarte tare, dar uite ca mie mi-a trecut acum. probabil ca si tu, daca il vei ignora din ce in ce mai mult, il vei rani pe moment, dar ii va trece cu timpul! asa e cel mai bine...decat sa suferi tu sau sa il amagesti pe el sa il faci sa creada ca are totusi sanse...

| EmoPrincess a răspuns:

Buna. Am avut o problema exact ca tine. Faci asa daca te mai vede nu-l dagi in seama si ii spui colegului daca mai vrei sai dai biletele asa :baga biletul in buzunar si duil. Iar el sa il duca baiatului.Si daca vrei sa eu zici in fata ii zici asa:Uite (cum il cheama pe el)stiu ca ma placi dar eu nu am aceleasi sentimente daca vrei putem fi amici dar nimic mai mult. Ok?
Sper ca te-am ajutat si nu proceda ca primul raspuns.
BYE BYE