| angelina_1424 a întrebat:

Buna tuturor am si eu o intrebare cand fac dragoste cu prietenul meu eu nu simt deloc placere de cecrying...si dupa terminarea actului sexual imi curge un lichid alb mult spuneti-mi de ce nu simt nimiccrying(. vA MULTUMESC

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, trebuie sa aveti un preludiu mai lung si romantic...inainte de a face dragoste cu prietenul tau, sarutati-va peste tot, mangaiati-va, soptiti-va vorbe dulci, nu o faceti direct si nu uita sa te relaxezi cand vine vorba de a face dragoste.traieste momentul, cand o faci nu te stresa si nu te gandi la ziua de maine, ci incearca sa te simti bine, spune-i sa te sarute in locurile unde te exciti mai tare;
Acel lichid e normal, toate fetele au asa ceva dupa ce termina actul sexual, insa e aiurea ca nu simti placere, cum ti-am zis, incercati sa aveti un preludiu cat mai intens, sa va simtiti bine si relaxati amandoi, lasa prejudecatiile deoparte, incercati de exemplu pozitii noi, sau o pozitie care sa iti placa tie.Incearca sa vb.cu prietenul tau despre tema asta, sa va simtiti amandoi bine si spune-i lui orice ca e prietenul tau si sigur te va ajuta sa simti placere doar ca el nu stie ce se intampla cu tine.
Ai grija de tine si gandeste-te la actul in sine, nu la altceva si cand o faci nu sta degeaba si sa il lasi doar pe el sa faca totul, ci implica-te fizic si emotional.

| catthshshshs a răspuns:

Sexul nu este ceva care, gata faci si simti dintr-o data placere!
In primul rand trebuie sa discutati amandoi deschis si sa vedeti ce preferinte aveti amandoi. Trebuie sa fiti cat se poate de deschisi in privinta asta.
Invata sa te relaxezi mai mult atunci cand faceti dragoste. Acel lichid alb este ceva normal, este de la excitatie.

| Lorelai a răspuns:

Daca iti curge un lichid alb si te si ustura cred ca ai o infectie. Poate si din cauza asta nu simti nimic. Sa nu cumva sa fi luat-o de la el. Si mai cred ca prietenul asta al tau nu prea isi da interesul a te excite. Trebuie sa te exciti, daca e din cauza ta, invata sa te detasezi de alte probleme in timpul sexului, de rusine sau de alte ganduri. Trebuie sa discuti aceasta problema si cu partenerul tau, poate isi da si el interesul mai multbig grin

| 16.laura.16 a răspuns:

Trebuie sa ii spui ce iti place, caci daca nu vei ramane mereu nesatisfacuta...

| pisicutsa a răspuns:

Înseamnă că puţin cunoaşteţi despre sex, sunt făcute special filme pentru sex, dar sigur că e mai uşor de întrebat la cineva
Dacă vreai să primeşti plăcere, atunci spune-i partenerului tau de "cleater", dacă nu cunoşti ce înseamnă, îţi spun eu...
în locul abdominal la fată sunt buzele abdominale, cea mai mică între toate celelalte este numită cleater... dacă vreai plăcere atunci vb cu prietenul să-ţi facă plăcut la ceea ce ţi-am zis, sau poziţia în sex unde tu stai deasupra lui, dar el stă aşezat; atunci penisul se atinge ge cleater şi fata primeşte plăcere. Îţi doresc succes anticipat!

| pisicutsa a răspuns:

În primul rând, există o "triadă" foarte importantă în ceea ce priveşte obtinerea plăcerii în sex : CUNOAŞTERE, COMUNICARE şi ÎNCREDERE.
Pentru a avea parte de placere este necesară foarte multă încredere. Încredere în sine şi în partener.
Frica de o sarcină nedorită, frica de o infecţie cu transmitere sexuală, neîncrederea în tine,
acestea toate pot bloca plăcerea.Sexul este şi o problemă de experienţă. Cu cît ai mai multă experienţă, cu cît îl "practici" :-)
Universul sexual feminin este mult mai bogat şi mai complex decât se crede.Pentru a avea parte de plăcere în activitatea sexuală este nevoie de CUNOAŞTERE, COMUNICARE, ÎNCREDERE şi EXPERIENŢĂ... plus multă DRAGOSTE.

| tia a răspuns:

Pai ar trebui sa discuti cu el despre asta. Sa ii spui ca nu te simti asa cum te asteptai. Poate ca trebuie sa fie mai pasional, si sa stie sa te faca sa te smti bine. Altfel, de ce o mai faci?
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| debbyryan2001 a răspuns:

Este calciu