| kassandra a întrebat:

am si eu o intrebare putin mai ciudatica.de vreo 3 saptamani mi am inceput viata sexuala. a fost greu. prima data a inceput cu degetele dupa aceea a cumparat lubrifiant si a inceput sa o bage cate putin in fiecare zi pana a intrat toata insa nu mi a curs sangehappyfaza e k daca pun picioarele pe umerii lui o simt pana in stomaclaughing si nu e o senzatie placutastraight face asa cum ar trebui sau iar pozitia asta pe la spate simt k imi baga un cutit in colana nu ma simt deloc bine nu stiu ce sa mai facstraight face...ma simt bine cand stau eu deasuprabig grin.si mai o chestie uneori am niste mancarimi straight facedar nu in timpul actului sexual ci cand stau. va rog sa ma ajutati mersi:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

Incearca sa te relaxezi, nu uitati de preludiu si de contraceptie.
Adoptati o pozitie convenabila pentru amandoi, care nu implica incordare prea multa. Vorbeste cu el despre asta, comunicarea intr-un cuplu este benefica.
In legatura cu mancarimile,
spala-te cu ceai de musetel, si cumpara de la farmacii uleiuri speciale pentru zona intima!

| kassandra explică (pentru Amelya02):

Multumesc pentru sfaturi am sa tin cont de ele:*

2 răspunsuri:
| underground05 a răspuns:

,, nu ma simt bine deloc,, ...nu mai fa asta atunci (era o gluma). e normal ca la inceput sa fie mai neplacut, situatia se v. a schimba treptat, in legatura cu mancarimile, ceai de musetel sau unguent de la farmacie...baftakiss