| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema si sper sa ma puteti ajuta avand in vedere ca este destul de urgent. Am un prieten de 5 luni si ceva si el mi-a propus sa o facem. Simt ca el este acela care merita sa fie primul barbat din viata mea insa mi se pare ca este cam repede. Si eu as vrea sa se intample asta dar nu acum, poate mai tarziu[cateva luni sau chiar ani] am nevoie de un sfat.

Va multumesc anticipat!:* funda+vot:d

Răspuns Câştigător
| misterioasahug a răspuns:

Buna alesandra. de ce nu ii explici si lui asa cum ne-ai spus noua aici. sunt sigura ca va intelege, iar daca nu inseamna ca nu merita sa o faci cu el. happy fundita? :*

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cati ani ai, si mai exact din ce motive iti doresti sa fie mai tarziu?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Aoleu, m-am uitat peste intrebarile si raspunsurile tale, ma gandeam ca ai macar 17 ani :p mai asteapta cativa ani, baietii sunt curiosi si incearca sa te convinga in multe feluri dar nu e bine deloc sa incepi viata sexuala asa devreme. Pentru TINE nu e bine, ca nu e treaba mea. Ai incredere, ca stiu ce vorbesc happy

| Balmung a răspuns:

Trebuie sa discuti cu el, sa ii explici.Sa il rogi sa mai aibe rabdare c a nu esti destul de pregatit pentru acest pas.Si asa sexul presupune o imensa responsabilitate fata de sanatate si de faptulca oricand poate aprea un copil cu toate masurile de prevedere posibile.

| stefan_8760 a răspuns:

Mai fetito, am vazut intr-un alt comment de-al tau ca ai doar 12 ani. Eu zic sa-ti bagi mintile in cap si sa mai astepti mult si bine laughing

| anonimuz a răspuns:

Depinde de varsta ta,care nu ai specificat-o,oricum poti face ce vrei u,daca ai asa de multa incredere in el,oricum puteti rezista si fara inca oleaca,eu zic ca totul depinde de tine si de el,daca zici ca e bun la aptlaughing si iti place mult de el poti face,oricum nu trebuie sa asculti de parerile noastre, nu decidem noi viitorul tau, va doresc sa va iubiti mult si sa nu va despartiti niciodata! va kiss pe toti.