| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy
Am nevoie de un sfat.
Aveam un prieten de cateva luni, iar intr-un final am acceptat sa o facem. El parea ca tine la mine si era destul de dulce si de dragastos, dar dupa ce am facut-o a vorbit cu mine o zi si dupa aceea nu ma mai bagat in seama. Nu era primul baiat din viata mea, dar oricum continui sa ma simt ca o panarama.
Oare vroia doar sa-si atinga scopul, sau e altceva. Daca vroia doar aia de ce a mai vorbit cu mine o zi dupa?

Răspuns Câştigător
| AndreeaIonela a răspuns:

Oricine citeste asta ar tinde sa il judece pe el si sa zica " e un badaran, un excroc care a vrut doar sa se foloseasca de tine". doar voi stiti ce s-a intamplat intre voi. am si eu o poveste asemanatoare. insa eu eram virgina si baiatul cu care am acceptat sa fac asta, dupa o saptamana a inceput sa fie schimbat fata de mine. timp de un an de zile l-am urat si m-am simtit foarte vinovata pentru ca am cedat "usor" si il consideram un nesimtit care a vrut doar sa isi atinga scopul. cu toate astea nu vedeam ca de fapt vina era si a mea. fiind primul baiat, deja il consideram marea dragoste si devenisem cam posesiva. am trecut peste si mi-am dat seama cu nu are de ce sa ma simt vinovata. pur si simplu a fost o etapa din viata mea si atat. asa si tu ar trebui sa gandesti. pastreaza-ti demnitatea si decat sa incepi sa ii reprosezi ai putea doar sa il intrebi ce s-a intamplat si de ce a luat decizia asta atat de brusc. daca a fost un las si si-a dorit doar "o noua cucerire in carnetelul lui", rusinea lui. poate e mai bine ca s-a terminat acum. repet. nu ai de ce sa te simti o panarama. in orice relatie la un moment dat apar si relatiile intime. dar daca el a urmarit doar asta... rusinea lui nu a ta. te pup. ai grija de tine :*

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
prea usor cedati in fata lor, cum crezi ca reactioneaza un baiat la inceput? plin de dulcegarii si foarte galanton, totul pana obtine ce isi doreste, apoi..pa si nu am cuvinte.
invatati sa va respectati mai mult si nu mai intrati in jocurile lor murdare. tineti la demnitatea voastra daca o mai aveti.
O zi frumoasa sa aihappy

| justDaisy a răspuns:

Totul a fost de fatada, iar tu nu ai de ce sa te simti ca o panarama daca tineai la elwinking

| neutrino a răspuns:

Vesnica clasica tragedie: un baiat a pacalit o fata, dar cu acordul ei. Dupa aceea el a plecat, iar ea a ramas plangand ca nu a avut noroc.

| Felys a răspuns:

Probabil nu i-ai placut in dormitor, se astepta la mai mult, altfel nu avea de ce sa te abandoneze asa

| Yhugato a răspuns:

laughing Asta mi se pare povestea "Calin file din poveste", cand Zburatorul (Calin) fermeca tinerele fete si le facea sa se indragosteasca de el! laughing

| неизвестныйй a răspuns:

Dacă eşti naivă...stai liniştită că o să mai iei ţepe de genul dacă nu caşti bine ochii.

| anonim_4396 explică (pentru неизвестныйй):

Crede-ma ca este prima si ultima laughing

| sticla09 a răspuns:

Ca sa nu bata la ochi. oricum e fraier, nu asa se face treaba...te dai disparut dupa 3-4 dati nu o data si gata.
hai ca nu e rau, in fond ai stat cateva luni pana i-ai dat pasa deci nu esti panarama in privinta asta.

| anonim_4396 explică (pentru sticla09):

Am stat pana m-am simtit sigura pe mine, si oarecum sigura ca nu vrea doar asta. Dar se pare ca a stiut sa ma prosteasca destul de mult laughing

| sticla09 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ma intrebi pe mine, s-a prostit mai mult singur. ca sa stai cateva luni cu o fata, sa ai atata rabdare cu ea...doar pentru a te culca o data cu ea, nu e prea rentabil in viziunea mea. sa nu ma ivorbim ca o implica si un cost treaba asta, ca doar nu ati stat numai in casa si in parc pe banca.
pai mai bine apelez la o dama de companie decat sa fac atata teatru.

| KatherineSophia a răspuns:

Nu esti panarama, el e fraier. stai linistita sunt atatia baietii pe lume, asta chiar nu te merita dar crede-ma sunt baietii care chiar merita!
Am facut o cu prietenul meu dupa 3 luni si niciodata nu m a jignit sau ceva si suntem si acum impreuna dupa un an. ne iubim si sper sa fie asa tot timpu. Intr-un final toti gasim persoana potrivita!

| anonim_4396 explică (pentru KatherineSophia):

Sper sa fie asa :* Va urez succes in continuare si multi ani inainte >:d