| Minulina123 a întrebat:

As vrea sa va cer parerea in legatura cu povestea mea. Deci, plac un baiat din scoala mea. Eu sunt a 12-a si el la fel. O colega de a mea e iubita fratelui sau mai mare si ne cunsteam din vedere la inceput. In luna martie (cand eram a 11-a si dadeam simularile pentru bac) era intr-o banca apropiata de mine si a inceput sa glumeasca cu toti (inclusiv cu mine, aveam o sticla de suc si tot mi-o cerea in gluma). In timpul cat am stat acolo ma mai privea din cand in cand iar peste 2 zile (la a 2-a simulare) cand am intrat in sala m-a intrebat ca unde imi e sucul laughing si la un moment dat in timp ce scriam mi-a zambit iar cand a iesit din sala m-a intrebat daca mai stau si eu am raspuns ca da. Ne-am intalnit dupa intr-o cafenea, el era cu o prietena(pe care o cunosteam si eu) si eu cu o prietena de a mea si m-am oprit la el si am vorbit putin. De atunci pana acum sunt indragostita de el, ne-am mai intalnit si dupa si de cateva ori cand am trecut pe langa el tot ma impingea (sub forma de gluma) dar nu imi zicea nimic. In pauze tot ma privea insistent fix in ochi si eu pe el la fel dar tot nu ne ziceam nimic. El e genul de baiat cu multi prieteni si foarte glumet. Dar eu sunt genul de fata timida si cu putini prieteni. In ultima vreme nu ne-am prea vazut si nici nu ne mai privim la fel + ca inainte el imi dadea like-uri pe Facebook si acum nu laughing Nu stiu ce sa fac, inca il plac. Ajutati-ma cu un sfat, va rog! :*

3 răspunsuri:
| AlexanderHamilton a răspuns:

Sa vorbesti cu el? E atat de simplu, serios.

| fifidafgsh a răspuns:

Am fost in aceeasi situație în mare parte. Nu stiu eu am trecut peste, dupa mult timp de sperat. Asa ca încearcă sa treci peste sau sa il faci gelos poate o sa meargă. Succes

| Y0DA a răspuns:

Uita-l.Nu iti mai fa sperante aiurea.