| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o treaba micuta cu voi. Imi place de un baiat de vreo 3 luni incoa' si ma uit mereu dupa el scurt si de multe ori l-am surprins si pe el uitandu-se la mine. Mai mult de atat niciodata nu s-a intamplat, iar ieri a venit la noi in clasa cu un coleg de-al lui facand misto de clasa noastra si amandoi se uitau la mine si radeau, am ras si eu. Faza asta s-a repetat de vreo 3 ori, iar ultima data, cand a iesit din clasa mea, mi-a zambit. Nu stiu daca mi-a zambit intr-un mod complice, legat de gluma sau din alte motive. Colega mea imi spune ca se vede ca ma place.
Cand am ajuns acasa acest coleg al lui a inceput sa glumeasca si sa vorbeasca cu mine. Nu este prima data si cred ca ma place. Apoi s-a interesat de numarul meu de telefon, iar persoana careia i l-a cerut mi-a garantat ca nu pentru el cerea.
Credeti ca baiatul de care sunt eu interesata ma place? Nu stiu cum sa interpretez.

7 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

În primul rând : eşti sigură că l-ai văzut privindu-te, sau aşa vrei tu să interpretezi? Dacă se uită la tine des şi îl mai şi surprinzi în fapt, te place ( îi place cum arăţi dacă nu vă cunoaşteţi).

| PerfectInsanity a răspuns (pentru Tmcn):

Da, si nu l-am vazut numai eu ci si prietenele mele.

| gingergirl1 a răspuns:

Hmm...greu de zis!
Dar daca vine pe la voi prin clasa, nu stiu fa-te si tu placuta! adica la mine a mers! Si la mine a fost cam aceeasi situatie! Mereu cand eram langa el zambeam mult si nu prea ii dadeam atentie si cand mai tragem putin cu ochiul la el numai la mine se uita(bine dar el stie ca il placwinking
Sau te poti da interesata de ce ii place lui happy ori poti vorbi cu o prietena de-a ta sa se duca sa il intrebe daca te placewinking
Succes!

| Fernando9Torres a răspuns:

Dupa cate am iteles s-ar putea sa te placa prietenul lui nu el laughing faza cu "imi trebuie numarul tau pentru el/ea" am folosit-o si eu si de aia o stiu, dar poate sa te placa si baiatul pe care il placi, daca as fii in locul tau i-aşi intreba prietenii daca are prietena sau daca ii place de cineva etc, incearca sa socializezi cu el mai mult sau pe mess, sau fata in fata sa va cunoasteti mai bine!

| PerfectInsanity a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Pai am incercat faza cu prietenii si a zis ca nu ii place de nimeni, la fel as fi zis si eu sincer straight face

| Xennofull a răspuns:

Fa tu primul pas. dupa cum reactioaneaza cred ca te place, dar asteapta sa vada ceva si de la tine.

| NotBad a răspuns:

Daca iti face ochi dulci cred ca da. Fa-ti curaj si du-te si-ntreabal. Daca tie rusinie du-te cu prietena ta cea mai buna la el la clasa si-i cheama-l doar pe el. Eu daca as fi fost fata asa as face.