| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor as vrea si eu niste pareri in legatura cu masturbarea dauneaza sanatati?

11 răspunsuri:
| seen a răspuns:

Ce sens mai are masturabare cand daca tie sila sa vrajesti pentru 50 lei una ati zice ca esti dumnezeu ei? omu vezi sa nu faci bataturi in palama ca ti se infecteaza gatu rolling on the floor)

Sa sti ca decat so rupi tu sunt dispuse multe fete sa tio mustruluiasca

| DexterKill a răspuns:

Masturbarea duce la ipotenta asa cum cei care se masturbeaza au par in palma, stai calm nu dauneaza cu nimic numai sa nu intreci limita de 10 ori pe zi, un baiat din nu mai stiu ce tara a murit din cauza ca s-a masturbat de 40 si ceva de ori

| anonim_4396 explică (pentru DexterKill):

Te cam simnti obosit dupa ea?

| DexterKill a răspuns (pentru anonim_4396):

Corpul tau depune efort in timpul actiunii plus ca sperma contine anumite minerale iar cand ejaculezi testiculele tale trebuie sa inlocuiasca mineralele respective. Trebuie sa ai o dieta sanatoasa iar cand mananci sa te saturi. Daca esti anemic nu te masturba straight face

| anonim_4396 explică (pentru DexterKill):

Ma doare capu de cateva zile/ochii/oboseala nu stiu ce sa fac

| Lorrain a răspuns:

Nu,nu dauneaza...ciudat e faptul ca masturbarea este considerata chiar benefica atat la barbati cat si la femei, desi din cate stiu eu la barbati poate conduce uneori si la impotenta.mai multe aici : http://www.orthodoxphotos.com/readings/trupul/masturbarea.shtml

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma culc nb

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. e buna pentru sanatate happy. vorbesc serios.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am descoperit sarbatori fericite

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si tie la fel!

| AdrianBulciu a răspuns:

Cand te masturbezi si ejaculezi, elimini nu stiu ce substante din corp, care iti este benefic tie. Dar McTre zice bine, fara excese laughing. O data pe saptamana