| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. De curand am ajuns in clasa a-9-a si am cunoscut o fata din clasa de la mine. Aceasta ma placea destul de mult( ne tineam de mana, ne imbratisam- chiar daca nu eram impreuna), ba chiar s-a si certat cu una ca sa stea in banca cu mine, insa dupa 2 saptamani nu am facut o ora, iar eu am plecat cu alte 2 colege in oras, ca sa stam in parc( pe una o stiu de mai demult pentru ca parintii se cunosc, iar pe cealalta o stiam din vedere). Insa dupa ora aia a devenit foarte suparata pe mine, si mi-a spus ca pentru moment e mai bine ca sa ramanem amici si nu stiu ce( nu ca eu i-as fi zis ceva ca sa fim impreuna). Pe langa asta, cu 3 zile inainte de aceasta veste a vrut ca sa imi citeasca mesajele de pe telefon si nu am lasat-o, cand am vrut sa imi iau telefonul inapoi a vrut sa ma zgarie. Aseara, a fost seara liceenilor, si i-am cunoscut o prietena care era foarte draguta, mi-a placut de la prima vedere. Pot spune ca era exact genul de fata pe care l-am cautat de foarte mult timp( draguta, simpatica, sociabila). Am si vorbit foarte mult cu prietena ei, am si dansat, am si cuprins-o chiar( si pot spune ca nu i-a fost rusine cu mine), pe cand la colega mea de clasa cand am vazut-o si am atins-o un pic mi-a zis sa iau mana de pe ea. Problema cea mai importanta e ca nu stiu cum sa fac ca sa imi iasa o relatie cu prietena ei. Mi-e frica ca daca incerc ceva, sau daca ii spun ceva de relatie, s-ar putea sa nu accepte pentru ca e vorba de una din prietenele ei. Si pe langa asta ea stia ceva ca eu cu aia suntem suparati, si mi-a zis ca va incerca chiar sa ma ajute, mi-a cerut si id de mess. Dau funda la cel mai bun raspuns, iar cel mai mult ma intereseaza cum pot scapa de colega de clasa ca sa imi iasa o relatie cu prietena ei. happy

Răspuns Câştigător
| ДdД a răspuns:

Pai intai de toate spune-i colegei tale ca tu nu vrei sa ai nici o relatie cu ea in afara de cea de prietenie, si ca asta nu se va schimba.Cat o priveste pe prietena ei imprieteniti-va putin, ai id-ul ei intreab.o de vorba(ai zis ca ti-a cerut id-ul) invit-o sa va plimbati prin parc....si in cele din urma propune-i sa aveti o relatie.

pa-pa

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Nu poti scapa de colega ta dar o poti controla...pana la urma va accepta ca o placi pe prietena ei dar ai grija ca poate va incerca sa va desparta...