| andrei731 a întrebat:

Buna tuturor!
Deci, am o intrebare destul de des intalnita. Sunt impreuna cu o fata de ceva timp si sincer, o iubesc enorm! Suntem amandoi virgini, eu am 17 ani iar ea are 15. Am hotarat ca in curand sa facem dragoste (spun sa facem dragoste pentru ca nu imi place ideea de "a face sex" cu persoana iubita). As vrea sa fie ceva frumos, romantic...de altfel ne-am si hotarat asupra detaliilor.
Si acum vine intrebarea, problema. Deci, daca eu sunt virgin este normal sa termin mai repede...din pacate; si ma tem ca ea sa nu simta placere. As vrea sa nu simta deloc durere (si da stiu ca este aproape imposibil) sau...foarte putina durere. Dar, ma gandesc ca daca eu termin inainte ea va ajunge la placere?
P.S. E destul de ciudata intrebarea...

Răspuns Câştigător
| Mirunelu a răspuns:

Ca sa simta cat mai putina durere trebuie sa fie foarte excitata si foarte uda. Daca tu termini poti gasi alte feluri de a o stimula pe ea si a-i provoca placere cum ar fi oral, manual daca esti dispus, daca nu urmatoarele contacte vor fi mai placute pentru amandoi.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prea curand nu se poate intampla, de vreme ce varsta minima permisa la care o femeie isi poate incepe viata sexuala este 17 ani si jumatate. Zici ca tii putintel la ea, deci sunt convinsa ca nu-i vei punea sanatatea in pericol acceptand sa se sacrifice si sa faca sex cu tine inainte de varsta respectiva. Nu poti sa numesti ca faci dragoste daca stii ca ii faci rau partenerei si sunt convinsa ca stii foarte bine cat de mare este riscul de cancer de col uterin la care o vei supune. Nu te mai ascunde dupa cuvinte siropoase, daca vrei dragoste, te gandesti si la sanatatea partenerei (nu dar la placerea cu care te vei impauna dupa aceea). iar daca te gandesti chiar si o secunda la viata ei, atunci astepti macar pana implineste 17 ani si jumatate.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu visezi cu ochii deschiși fără experiență!
La primul contact nu putem vorbi de plăcere în adevăratul sens al cuvântului deoarece este durerea, lipsa de experiență, etc.
Pa, pa.

| Oana92 a răspuns:

Eu nu prea cred ca va reusi sa ajunga la placere prima data, sunt prea multe emotii si mai e si durerea...nu ar trebui sa te gandesti la asta pentru ca o sa te emotionezi si mai tare. E frumos ca sunteti amandoi virgini! Te sfatuiesc sa folosesti lubrifiant pentru a-i atenua putin durerea si neaparat prezervativ! Si inca un sfat, daca nu ati mai stat dezbracati unul in fata celuilalt incercati cateva zile inainte de a face dragoste sa stati macar in lenjerie intima unul langa altul, o sa va ajute destul de mult sa va apropiati si sa mai treceti peste jena, emotii si alte cele. Multa bafta!

| LineGuide a răspuns:

A face sex cu persoana iubita poate duce la destramarea relatiei in scurt timp.Da, intrebarea este destul de ciudata, dar totusi necesita un raspuns concret.
Puteti incerca sa faceti sex pentru prima oara, dar iti sugerez sa mentii situatia sub control, fara sa profiti de faptul ca ea iti cade in plasa, si fara sa exagerezi.

| December a răspuns:

In primul rand nu-ti fa atatea griji si nu fi asa de sigur ca o sa te termini repede.
Chestia cu durerile e in functie si de cat de relaxata va fi ea si de cum te vei comporta tu. E mai bine sa faci totul "langsam". Bafta and enjoywinking

| nmt1407 a răspuns:

Pai ca sa rezisti mai mult te-ai putea masturba cu vreo ora inainte de a face dragoste. nu se stie daca o sa o doara sau nu, depinde cum e himenul ei (poate sa fie foarte elastic si sa nu o doara). daca termini mai repede sunt sigur ca o sa te inteleaga, iar in urmatoarele dati cand veti face dragoste o sa fie mult mai placut. daca ea va avea orgasm, depinde de la fata la fata. funda?