| ioanaalexandracic a întrebat:

deci..va rog sa imi cititi povestea si sa ma ajutati cum puteti..acum un an am inceput sa vorbesc cu un coleg de clasa, chestii banale."ce faci ". avem teme"..etc..dupa care el imi spune ca ma place si ca vrea sa fim impreuna iar eu refuz acest lucru deoarece nu aveam nici un sentiment fata de el..am vorbit cam o saptamana dupa care ramanem dupa ore si imi spune ca totul a fost o farsa si doar m-a folosit pentru o alta fata ca sa o faca geloasa pe ea.in fine,si-a cerut scuze, l-am iertat..etc..continuam sa comunicam cu ajutorul telefonul si la un momendat iar imi spune ca ma place doar ca acum erau sentimente adevarate, deci s-a indragostit de mine..eu tot ca data trecuta, l-am refuzat..cu toate ca el e cel mai destept din clasa, frumos..inteligent..etc..ok,dupa asta am mai vorbit ceva timp,pana cand nu mi-a mai raspuns la mesaje, nici la telefon..la scoala nu ma mai baga in seama deloc, se face ca nu ma vede..si abia acum am observasem ca sunt indragostita si eu nebuneste de el, doar ca nu am avut curajul sa i-o spun..acum eu sufar pentru el,iar el habar nu are,el crezand ca eu sunt o fata cu inima rece, cruda..si asa mai departe..cam asta e. ceva sfaturi? cum as putea sa intru din nou intr-o conversatie cu el.cryingcryingfunda, mrs!

Răspuns Câştigător
| cookyeh a răspuns:

Inseamna ca, chiar avea sentimente reale fata de tine daca a inceput sa nu te bage in seama. Pai ai putea indrepta lucrurile intr-un singur mod: cel mai frumos ar fi sa ii spui in fata ca iti pare rau si ca nu ti-ai dat seama ca si tu ai sentimente fata de el, asta daca accepta sa vorbesti cu el. Dar exista si varianta sa nu mai vrea sa te vada in fata ochilor niciodata. Ai putea sa incerci sa ii transmiti printr-o colega toate aceste lucruri, dar la fel. s-ar putea sa se intoarca roata. Ai gresit mult, asa am patit si eu cu o fata recent si sunt foarte nervos, dar totusi daca ar veni la mine sa imi spuna ca a gresit si etc, as ierta-o. Totul depinde de el acum.

| ioanaalexandracic explică (pentru cookyeh):

Ultima data cand am vorbit cu el mi-a zis asta "ce nu te omoara, te face mai puternic"..ca sunt o fata cruda la inima, fara sentimentesi ca eu l-am ajutat prin asta, devenind puternic sau cam asa ceva.tongue

5 răspunsuri:
| Silviuloan a răspuns:

Poi ii aplici si u aceeasi regula laughing mai intai il faci gelos apoi te dai pe langa el ii ceri ajutor la vreo materie il pupi chiar daca e nevoie:*happy

| kaz3 a răspuns:

Fa-l pe el gelos!
gasesteti pe altcineva

| Allergikaa a răspuns:

Acum el e ranit, Gandeste-te l-ai refuzat de 2 oribig grin.
Sunt sigura ca inca te place, cel mai simplu e sa-i dai un mesaj de genu "Sa stii ca mi-e dor sa mai vorbim, Imi lipsesti". Daca nu e genul care poarta ranchiuna si inca te place o sa te ierte si atunci totul este binehappy. Mult Succes:X!