| lolidulcika a întrebat:

Va rog ajutati-ma. Imi place de un baiat care este coleg de clasa cu mine dar problema e ca si prietenei mele ii place si ei de el. Ea nu stie ca eu il plac. Baiatul se tot uita la mine si eu la el. Il prind de multe ori. El nu stie ca eu si cu pr mea il placem. Am vb si pe mess cu el dar nu prea multe. Prietena mea a zis ca vb zilnic cu el. Imi spune cat de mult il iubeste, ca ar vrea sa fie cu el. E indragostita nebuneste de el si eu la fel. Si sufar foarte mult ca nu pot fi cu el. Nu am mai mancat calumea de cateva zile. Nu mai pot sa fac nimic ca ma gandesc tot timpul la el. Ce sa fac? Va rog. ajutati-ma sunt disperata.

2 răspunsuri:
| Nothing05 a răspuns:

Buna:*

Parerea mea este sa vorbesti cu prietena ta si sa ii spui. Poate ajungeti la un numitor comun. Nu cred ca merita sa va certati pentru un baiat. Baieti sunt o gramada pe Pamanthappy Totusi, ar trebui sa vorbiti una cu alta iar mai apoi sa vorbiti si cu baiatul. Daca voi doua nu va puteti decide, nu vreti sa renuntati niciun la el, poate va alege el una dintre voi. Dar cel mai important este sa vorbiti, sa nu mai ti in tine toate astea pentru ca nu iti fac bine:*

Ai grija de tine si sper ca te-am ajutat:*

| SimonykaSimo a răspuns:

Pai. nu stiu... eu as zice sa incerci sa vorbesti cu el, sa ii acorzi mai multa atentie, si daca ai avea ocazia ca sa stai cu el sa ii spui,, DA " iar prietena ta va intelege pana la urma si poate atunci ii dispar si ei sentimentele fata de el, si ar fi normal sa stea suparata 1, 2, 3 zile dar o sa ii treacaca daca nu va intelege inseamna ca nu este o prietena adevarata. Sa stii ca si eu am patit la fel si am incercat chestia asta si iti spun ca a mers. Prietena mea a fost suparata pe mine 2 zile dar apoi a inteles si a zis ca nu trebuie sa ne certam pentru un baiat...in fine este o poveste cam complicata inceputul si finalul dar totul a mers foarte bine. Iti spun doar incearca