| lol1234 a întrebat:

Buna tuturor. Doresc sa ma ajutati cu o nelamurire, nu vreau sa-mi raspundeti prin glume proaste. Am luat tip de 3luni anticonceptionale Yasmin pentru un chist ovarian si pentru reglarea ciclului. Dupa cele 3 luni am facut o pauza de 1 luna, ciclu mi-a venit mai repede cu o saptamana (imediat dupa un contact sexual) si m-a tinut 18 zile, dar era foarte putin cantitativ.Am mers la gineco mi-a dat Utrogestan pentru 10 zile. Dupa 4 zile de tratament am mers la gineco sa fac o insamantare si mi-a fost gasita bacteria E.Coli. Mi s-a prescris Ciprinol si ovule pentru ca am si o mica rana pe uter.Luni mi-a aparut o mica sangerare insotita de o scurgere grie. Am intrerupt Utrogestanul si am luat ciprinolul si acele ovule intravaginal.Ieri sangerarile au fost mai accentuate si am luat anticonceptionele(mi-a zis sa mai iau 6 luni). Astazi de dimineata am vomat, nu ma simt bine.Nu cred ca acele sangerari sunt de la ciclu.Ce sa fac, sa intrerup ovulele si sa iau doar utrogestan (mai am pe 4 zile) apoi sa iau ovulele si sa astept sa-mi vina ciclu? Va rog sa ma ajutati cu un sfat...Multumesc.

12 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Vorbeste cu un medic ginecolog si povesteste toate cele intamplate.

| lol1234 explică (pentru wolder):

Oricum va multumesc pentru raspunsuri.

| Azµre a răspuns:

Ai făcut un căcat! Nu ai respectat ceea ce a spus medicul. Mergi la medic înapoi spune-i tâmpeniile pe care le-ai făcut sau care ai de gând să le faci și ascultă bine ce spune.
Noi nu suntem medici și chiar dacă am fi te-am trimite la medic înapoi. Nu vă duce deloc capul. De ce ai întrerupt administrarea medicamentelor? ți-a zis medicul?!
Pune mâna mergi la medic înapoi.

| lol1234 explică (pentru Azµre):

Doctorul nu mi-a zis sa termin Utrogestanul si apoi sa iau ovulele..Si sangerarea de luni a aparut fara sa iau ovule sau ciprinol.Era luat doar utrogestanul de duminica seara (pentru ca seara se admnistreaza).
Deci?

| Oana92 a răspuns:

Sa schimbi ginecologul! Vorbeai de o insamantare, adica vrei sa ramai insarcinata, nu? Atunci de ce anticonceptionale? Schimba repede, dar repede medicul, ca asta te nenoroceste!

| lol1234 explică (pentru Oana92):

Nu,insamantarea e o analiza (cum iti ia din gat pentru un microb) asa si aici. Inseminarea e pentru gravide

| drhotzu a răspuns:

Pai sfatul meu este: incearca un alt ginecolog pentru ca cel la care ai fost se pare ca este total nehotarat in legatura cu tratamentul pe care trebuie sa il urmezi! nu te lua dupa sfaturile celor de aici pentru ca ei (la fel ca si eu) nu suntem doctori! mergi la un alt doctor!

Răspuns utilizator avertizat
| sabrina103 a răspuns:

Cred ca ti-ar trebui un control mai amanuntit. De la analize sange inclusiv pentru hormoni(tiroida) si poate chiar un Papanicolau.