| BoMbOnIkA a întrebat:

Buna tuturor, este normal ca dupa prima data cand ai facut dragoste, sa sangerezi un pic si dupa o zi?

Am o prietena care a facut dragoste aseara pentru prima data si a zis ca a sangerat azi dimineeata si acum o ora : mentionet fata are 16 ani

Va roog sa o ajutati cu ceva sfaturi, macar sa nu mai fie asa speriata

Fundita:winking

Răspuns Câştigător
| blue-star a răspuns:

Salut!
Spune-i sa nu se ingrijoreze deloc. Daca a facut sex pentru prima data inseamna ca i s-a rupt himenul, adica a dezvirginat-o.
Este normal sa curga un pic de sange, dar nu trebuie sa se sperie deloc.
Himenul este o membrana elastica, care se rupe la primul contact sexual, deoarece atunci fata este dezvirginata, asa ca sa nu-si faca griji.
Take care!

imi dai funda?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este normal, poti sangera chiar 3-4 zile. Mai ales la varsta ei, cand organele genitale sunt complet nepregatite pentru inceperea vietii sexuale si orice contact sexual are rasunetul unei agresiuni. Sa nu uite de vizita obligatorie la ginecolog in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| Dan a răspuns:

Intreaba pe Brigaela (user nr 1 TPU), este doctorita. Noroc si fii calma! happy

| Dobitoc a răspuns:

Da este normal. Nu mai incercati sa ziceti ca pentru. o prietena intrebati fiti mai curajoase big grin

| Dobitoc a răspuns:

Bine atunci imi cer scuze big grin si zi sa nu se sperie ca e ceva normal, sangereaza pana cand i se vindeca "rana".

| BoMbOnIkA explică:

Gloss : Chiar pentru o prietena este aceasta intrebare,