| fasolefasole a întrebat:

Am si eu o intrebare dar inainte de toate rog seriozitate si sa-mi raspunda doar cine stie... am nevoie de ajutor
Prietena mea a fost pe stop 6 zile iar noi intre timp nu am facut nimic dar dupa o zi dupa ce i-a trecut am facut dragoste si. prima data in timpul actului a sangerat putin iar noi am observat doar la final... nu ne-am panicat fiindca am crezut ca a mai ramas de la menstruatie fiindca am facut imediat dupa. Dar sangerarea a continuat inca de 2 ori iar ultima data a fost putin mai accentuata si suntem speriati de ce ar putea fi. Daca stie cineva si poate sa ne ajute cu niste sfaturi va rog frumos ajutati-ne. Multumim anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie consultata rapid de un ginecolog (in maxim 48 de ore de la ultima sangerare), ca ginecologul sa vada sursa sangerarii si, la nevoie, sa poata face o biopsie. Cel mai adesea, sangerarile dupa contact sexual semnifica o rana pe col (adica o leziune precanceroasa) si sunt un mare semnal de alarma, necesitand biopsie sau tratatament urmat de reexaminare. Poate fi doar o infectie banala, dar pana ginecologul nu exclude cu certitudine ceva mai serios, nu puteti sta linistiti deloc.

4 răspunsuri:
| AnaderolAnele a răspuns:

Daca efectuezi un contact sexual imediat dupa menstruatie e normal sa mai sangereze pentru ca acolo in interior inca nu s-a finalizat procesul de menstruatie. Dupa 2 3 zile de la menstruatie nu mai sangereaza, atunci incepe procesul de ovulatie. Deci nu ai de ce sa te ingrijorezi.

| fasolefasole explică (pentru AnaderolAnele):

Si daca partenera acuza si niste dureri acute?

| madalinabruneta20 a răspuns (pentru fasolefasole):

E normal. de la menstruatie

| madalinabruneta20 a răspuns:

E normal sa sangerese. dupa. menstruazie asa e. stai linistit e ceva normal