| Cristina0017 a întrebat:

Buna tuturor. Ma numesc Cristina si am 17 ani. Sunt din Sacele, Brasov, dar la 5 ani m-am mutat in Timisoara cu parintii si de atunci locuiesc aici. Am multi prieteni in Brasov, pe care ii mai vizitez in vacanta si cu care tin legatura prin intermediul facebook-ului si a messenger-ului. De o luna am cunoscut pe facebook un tip, un italian ce la 6 ani a fost mutat din Italia in Brasov si de atunci locuieste acolo. El are 19 ani si e la liceul de arte. Ne intelegem super bine, vorbim mereu, la telefon, ne vedem la web, vorbim pe mess si facebook, ne spunem tot ce ne trece prin minte, intr-un cuvant suntem foarte deschisi unul cu celalalt. Faza este ca de 2 saptamani am hotarat sa avem o relatie la distanta, fiiindca ne place unul de celalalt, ne-am atasat foarte mult si tinem unul la altul si fiecare a pus putin suflet in relatia asta. Ne vom vedea fata in fata pentru prima data in vacanta de paste cand voi merge eu in Brasov, iar din vara mi-am convins parintii sa ma lase sa ma mut in Brasov de tot pentru a incepe facultatea, mai intai trebuind sa termin clasa a12a acolo. mai mult ma mut pentru el si pentru a merge relatia. Totul e stabilit, casa e cumparata, trebuie doar sa ma mut in vara. Problema mea este ca totul a mers bine la inceput, dar de 2 zile parca e tot mai rece cu mine, imi pare ca mai mult il stresez decat sa ii faca placere sa vorbeasca cu mine si ma simt foarte ciudat. Intr-un fel sau altul ma doare atitudinea lui rece pentru ca, asa cum am spus, am pus putin suflet. Si cand il intreb daca e suparat, brusc schimba subiectul sau zice ca nu, ca sa il mai scutesc cu atatea griji.nu stiu ce se intampla cu el..nu mai e baiatul de care mi-a placut la inceput oare e posibil sa fi aparut alta fata? mai merita sa ma mut in Brasov in vara? ce ziceti sa fac? va rog mult, ajutati-ma. dau funda + vot! multumesc anticipat :*!

Răspuns Câştigător
| Laviniargint96 a răspuns:

Buna,acum depinde de tine ce vrei sa faci, daca ai incredere in el si o sa va vedeti... e decizia ta pana la urma daca vrei sa te mai muti pentru scoala decat pentru el.Ai putea face scoala si la Timisoara dar cum tu zici ca vrei sa fi cu el, in primul rand vorbeste cu el explica-i tot ce ne-ai zis nou aici. Iti va fi mai usor te vei simti mai bine zic eu. Spune-i daca mai are intentii serioase cu tine ca sa stii ce modifici pe viitor. sper ca te va intelege si iti va da un raspuns. Apoi ai sa vezi cum faci sa fie bine.iti urez bafta si nu fi rusinoasa fi indrazneata si spune-i tot ce simti! :*

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca alta i a sucit mintiile, pana in vara ai timp destul sa poti lua o decizie daca merita sa te muti sau nu

| Fatamuntilor a răspuns:

Poate are pe altcineva, te-ai gandit? Cu siguranta NU merita grija, atentia ai atasamentul tau.

| Felys a răspuns:

Relatiile la distanta in general nu prea au sorti de izbanda,cu atat mai mult o asa zisa relatie intre doua persoane care nu s-au intalnit real nicidata,nu are de ce sa te mire faptul ca brusc si-a schimbat comportamentul,cu siguranta el are si prieteni reali nu pe net cu care iese si imposibil sa nu apara si tentatii feminine, mie sincer mi se pare o greseala sa faci atatea sacrificii pentru o persoana cu care doar ai socializat, tu esti singura vinovata ca ai crezut in aceasta relatie mai mult decat era cazul, parerea mea e sa te resemnezi si sa cauti pe cineva din apropiere, va fi mult mai placut pentru tine

| emag a răspuns:

Eu una nu am incredere in relatiile contruite pe baza mess-ului, facebook-ului si relatiile la distanta, dar ar trebui sa discuti cu el, fara comunicare e imposibil, sa-ti explice de ce schimba subiectul, daca vrea sa o terminati sau nu

| JulyStorm a răspuns:

Papusa, nu iti hotari viitorul in functie de un barbat. Astia sunt ca tramvaiele, chiar daca l-ai pierdut pe unul, vine imediat altul.
Gandeste-te bine la ce vrei sa faci cu viata ta, la ce iti doreai sa faci inaibte de a-l cunoaste pe el. Daca Brasovule raspunsul la intrebarile tale, mergi acolo, indiferent daca el va mai exista sau nu, in peisaj.
Daca mai exista si alte optiuni, alte orase, alte facultati, nu ezita sa te indrepti spre ele.

Răspuns utilizator avertizat
| Cristina0017 explică:

Va multumesc mult de tot tuturor pentru sfaturi. Apreciez enorm big grin. O sa va ascult sfaturile si o sa vorbesc cu el, sa vedem ce are de gand sa faca pana la urma. Va multumesc inca o data din suflet pentru tot ajutorul! Sunteti minunati:*! Tineti-o tot asa!