| Monutza a întrebat:

Neata.kissTPU! Am o problema.am fost vara asta cu baiat.si el face liceul in Campulung.la inceput am avut sa continui relatia la distanta. dar primeam sms de la el doar in weekend straight face. ca in timpul saptamani. e ocupat. face liceul militar din Campulung.si eu sunt din Botosani.happy am vazut ca ne vorbim din ce in ce mai rar.am zis el e acolo.si nu stiu cand vine.probabil in vacanta de iarna.thinking si na relatiile la distanta nu prea merg. e mai greu cu increderea in ziua de azi.batting eyelashes. am gasit pe facebook un tip din Botosani si vorbesc zilnic cu el.batting eyelashes si eu l-am bagat pe el intr-o relatie cu mine pe facebook pentru ca aveam la stare relatie despartita si toti cocalarii imi cereau id. el a fost de acord.batting eyelashes chiar el mi-a propus si eu am acceptat. vroiam sa scap de cocalari.batting eyelashes si chiar m-am atasat de el vorbind zi de zi.inainte il aveam pe fostul'. l-am avut vreo cinci zile. dupa l-am scos am vazut ca numai da nici un semn de viata imi pierise cheful( fostul a zis sa pun intr-o relatie nu eu.batting eyelashesdar nu m-a deranjat.batting eyelashes ). aseara a intrat pe net.fostul.si m-a sunat de urgenta.ca ce mai face Alex.si era ironic.eu l-am mintit ca l-am pus intr-o relatie o saptamana ca am pierdut la poker.si ori dadeam niste bani ori puneam relatia.si eu am ales relatia.batting eyelashes. ma mai sunat a doua oara pe la 22:30 si a inceput sa imi zica ca ii este dor de mine., ca ar da orice sa fie acum la Botosani, ca ma iubeste si tine foarte mult la mine.batting eyelashessi eu eram mai rece.batting eyelashes. poate se va indeparta de mine. e a luat raceala asta.batting eyelashes in sensul ca eram obosita.sad si ca ma intelege.si m-a lasat sa ma odihnesc. Acuma nu vreau sa il ranesc.pe fostul ca poate chiar tine la mine.numai ca e distanta daca ar fi aici langa mine.nu ar fi nici-o problema.:-J el crede ca eu mai sunt cu el.in schimb inima mea s-a atasat de Alex e din Botosani.si cred ca ar merge mai bine relatia decat relatia la distanta.batting eyelashes. si Alex s-a atasat de mine.si daca as fi pusa in situatia de a alege. l-as alege pe el pentru ca e aici langa mine chiar daca ne stim de putin timp.happy. si e mai usor.batting eyelashes. decat relatia la distanta.batting eyelashes. fostul ma cheama la el la Campulung. dar pe mine parintii nu ma lasa.batting eyelashessad. si nu stiu cand va ajunge prin Botosani.am incercat sa port relatia la distanta. dar m-am plictisit.toata ziua sa vorbesti numai prin sms si la tel.asta nu e o relatie. e mai frumos cand ai persoana care o iubesti langa tine.batting eyelashes.kiss. ai cu cine imparti binele si raul.
As dori niste sfaturi cum sa il indepartez pe fostul de mine.batting eyelashes. dar fara sa il ranesc.puppy dog eyes.totusi mai tin la el ca la un amic.nu ca la un iubit.kiss. cu toate ca el crede ca noi mai suntem impreuna.batting eyelashes
Cele mai utile sfaturi primesc funda.batting eyelashes
Multumesc!:-X

Răspuns Câştigător
| Nicollet a răspuns:

Ii poti spune direct fara suparare ca ai tinut la el,dar relatia dar distanta nu tine niciodata,incearca si spune-i ca nu vrei sa-l ranesti dar este mai bine sa-i spui adevarul decat sa-l mintii mereu,si daca Alex stie ca vorbesti cu acest baiat o sa credea ca nu esti interesata de el, incearca sa te atasezi mai mult de Alex si sa ajungi sa-l cunosti mai ales ca este aproape de tine, nu lasa sa treaca iubirea pe langa tine doar din simplu fapt ca il ranesti.Si nu crede ca el acolo nu are pe alta chiar nu crede asta ca este o minciuna cat tine de mare, si faptul ca nu te suna in timpul saptamanii se adevereste.Si cand a vazut ca esti ''intr-o relatie'' te-a cautat.De ce? Din simplul fapt ca ii era ciuda ca te poti uita la altul decat el.

| Monutza explică (pentru Nicollet):

Multumesc.si eu ma gandeam. ca nu are cum sa aiba pe alta acolo.batting eyelashes cu toate ca cand i-am batut apropouri.el imi zicea.ca numai cu mine mai poata legatura.cu celelalte fete care a fost numai tine legatura.happy

6 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Spune-i ca te afecteaza relatia la distanta.Ca nu este langa tine te doare.Ai vrea o relatie mai aproape.sa va intalniti mai des.SI probabil ca doar in weekend sa vorbesti cu el, nu rezisti.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus Dady_5040! Cred că ideal ar fi ca tu să iei o pauză și să te gândești ce-ți dorești. La vârsta adolescenței o relație se bazează pe ieșiri cu prietenii, plimbări discuții etc, este de înțeles de ce opteși pentru amicul din Botoșani. Este bine să vorbești cu cel de la Câmpulung, să-i explici că nu este momentul pentru o relație la distanță, să-i dai de înțeles că rămâneți amici și nimic mai mult. Dar, repet, e bine ca mai întâi să stabilești ce vrei tu.
O zi cu zâmbet să ai și gânduri limpezi.

| Monutza explică (pentru IMPERIA):

Multumesc!kiss
O frumoasa si tie.puppy dog eyes

| Monutza explică (pentru Monutza):

Zi*

| Annonnimuss a răspuns:

Ramai cu Alex! Cine stie ce facea fostul prin CampuLung... sau poate avea o iubita pe acolo...