| BrunetaRoxana a întrebat:

Buna tuturor
ma simt ultimul om de pe pamant
ne-am impacat si totul a fost bine cateva zile
am inceput sa ne facem iar planuri cum ne faceam inainte si eram foarte fericita
azi m-a dezamagit iar si ma simt ca si cum mi-ar fi picat cerul in cap
m-am hotarat sa renunt la el pentru ca nu mai suport sa simt aceasta durere din nou si din nou
poate doar cei carora le-a fost rupta inima in bucatele de mai multe ori de persoana cea mai importanta din viata ma vor intelege
cum pot sa renunt la el pentru totdeauna?
pentru ca sunt sigura ca el ma v-a cauta din nou dar eu nu cred ca as mai suporta inca o dezamagire
chiar daca il iubesc mai bine sa sufar acum un timp pana uit de el decat sa sufar mereu la fiecare dezamagire din partea lui
dar cum as putea face asta?
il iubesc prea mult si nu sunt chiar asa de puternica cum as vrea sa fiu
va rog sa ma ajutati cu un sfat
dau funda
multumesc mult

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Ceea ce a fost mai greu pana acum a fost sa deschizi ochii,sa nu suferi mereu si mereu pentru cineva ce nu merita nici macar iubirea ta!
Vezi ca nu te merita si mereu te dezamageste,mereu va fi asa pentru ca da dovada ca nu te iubeste,poate nu cum meriti,poate nu cum ar trebui!
Fi tare si oricat ar incerca nu ceda! nu mai crede in cuvintele lui chiar daca crezi ca poate se va schimba ( vesnica minciuna a inimii catre creier laughing! nu se va schimba niciodata pentru ca nu te stie aprecia, o face numai cand simte ca te pierde, dar cand te are din nou si te vede dispusa de orice iar va fi el.el cel care mereu te dezamageste!
Propuneti sa nu cedezi si nu o face, fi tare nu merita sa suferi mereu pentru cineva care nu merita nici macar sa fi cu el, decum iubirea ta!
O noapte cat mai buna iti doresc!

| Viviluka a răspuns:

Draga mea, eu sunt de mult timp pe planeta dezamagirii in dragoste. Cum sa iti spun frumos, nu a fost un baiat pe care sa il fi iubit si sa nu isi bata joc sau sa ma dezamageasca!
Primul : O relatie de 2 ani, in fiecare saptamana catre 3 4 certuri, inselari: vreo 15, minciuni : fara numar, atentii: 1, 2.
Al doilea : 1 an : 2 zile impreuna, 5 despartiti, dezamagiri : 90%, minciuni tot pe atat, inselari 2!
Al treilea : 2 saptamani( stiu putin timp, dar ma innebunit ) : Vrajeli maxime + inselare!
Al patrulea: Minciuni80%, 1 inselare, dezamagiri maxime!
Deci, oricat de mult ti-ai propune tu : Gata de azi nu il mai bag in seama, de azi pun Stop, m-am saturat..nu e atat de simplu si nici macar cum spui tu
Tot ce trebuie sa faci este sa lasi timpul sa vindece tot...iar atunci cand el incearca, consultati inima si spune : Pentru cateva momente frumoase pe care doar eu le simt si cateva vorbe in vant, sa simt atata durere? Se merita oare?
Iti zic eu ca nu se merita...Si in momentul de fata sunt singura. uneori ca acum ma apuca asa o stare urata, dar trec repede peste. Decat cu un idiot langa mine sa imi faca nervi in fiecare zi mai bine singura!

| Purec a răspuns:

Doamne cand aud astfel de chestii imi vine sa o iau razna. CUm poti sa zici ca il iubesti asa de mult daca nu te simti bine langa el? Langa persoana iubita tebuie sa te simti bine orice ar fi, daca te dezamageste inseamna ca nu il iubesti si nu are rost. Nu il iubesti si nu te iubeste, ce simti tu durerea aia e ca esti o fraiera care nu suporta o mica schimbare in vaita ei. Daca esti suficient de fraiera sa nu intelegi iti meriti soarta. Draga ai doar o viata la ce bun sa stai dupa unul care nu te face fericita. Tu ce urmaresti in viata, sa isi bata cineva joc de tine? Sa fi gunoiul unui tembel retardat? Daca asta vrei, asta ai. Ce sfaturi sa iti dam noi? Tu singura trebuie sa te decizi. AI de ales intre a fi o carpa de sters la fund, sau a incerca sa iti schimbi viata intr-un fel. Poate ca si cu urmatorul o sa fi tot o carpa de asta pe post de hartie igienica cu care se sterg la fund cretinii, dar macar o sa poti spune ca ai incercat sa te schimbi

ps: scuze duritatea, dar cred ca ai nevoie sa fi dura cu tine, schimba ceva, altfel o sa te alegi cu un tembel din asta pe post de tatic pentru copii tai...si o sa fi cea mai fraieraaa.

| BeAmazing a răspuns:

" Printeso capul sus, ca-ti cade coroana!" Trebuie sa-ti ocupi timpul cu altceva sa cunosti noi baieti! Sa te gandesti ca el nu e portivitul! Si ca potrivitul inca nu l-ai cunocut si ca trebuie sa-l cauti! Sa-ti ocupi timpul cu altceva! E greu - in doua cuvinte, dar trebuie! OFERAI TIMPULUI, TIMP! Numai bine! O seara frumoasa!

| Seby90 a răspuns:

Poate ai standarde prea ridicate? Incearca sa le lasi mai jos si sa treci peste. nu trebuie sa fie un om perfect si nici tu.

Nu stiu ce s-a intamplat, dar daca este atat de grav. pai nah, iti sugerez sa iti umplii timpul cu orice altceva, iesit in oras cu prietenele, hobby, fotografie, desen, literatura. Cam orice activitate pe care o poti considera 'terapeutica'. Te va ajuta!

Un singur lucru sa nu faci, nu te arunca intr-o noua relatie, nu rae rost. Vei suferi si mai mult.

Si poate cel mai important este sa rupi toate legaturile, sterge-l din telefon, instant messaging, facebook. orice iti aduce aminte de el si arunca tot ce iti poate oferi amintiri in legatura cu asta.

Iti uresc succes happy.